E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Vše pro váš digitální fotoaparát!


Březen přinese řadu možností seznámit se s internetem

Tisková zpráva, 1. března 2002, e-komerce.cz

Dostupný, rychlý a bezpečný internet pro každého, takové je motto letošního Března - měsíce Internetu. Pátý ročník ve světě ojedinělého projektu nabídne veřejnosti dosud nejvíce možností seznámení s internetem a zvládnutí základů práce s ním.

Zaslouží se o to zejména na 200 knihoven z celé republiky, které připravily na březen pestrý program akcí určených pro nejrůznější skupiny občanů, od dětí přes matky na mateřské dovolené, nezaměstnané až třeba po seniory. Zároveň v březnu odstartuje dlouhodobý projekt Centra internetu, který na 20 místech v republice umožní zájemcům v odpoledních dvouhodinových kurzech za symbolickou cenu 100 korun naučit se krok za krokem pracovat s počítačem a internetem. Na kurzy se lze objednat odkudkoli na telefonním čísle 0844-111130.

Jak uvedli na tiskové konferenci v Praze představitelé BMI sdružení, které organizuje 5. ročník Měsíce internetu, zkrátka nepřijdou ani pokročilejší uživatelé internetu. Pro ně je připravena řada odborných seminářů a konferencí. O originální začátek BMI 2002 se postará početná skupina knihovníků, která bude připravena odpovědět na jakýkoli dotaz, jenž dojde od 19. hodiny 1. března do 19. hodiny 2. března na adresu BMI@nkp.cz. Její ctižádostí je najít odpovědi v nepřeberném knihovnickém fondu v průběhu oněch 24 hodin, na složitější otázky odpoví nejpozději do konce března.

Slavnostní zahájení BMI 2002 se tentokrát uskuteční v Českém Krumlově 2. března na 1. letní párty aneb V měsíci internetu těšíme se na léto.

Pro děti je určena konference Junior Internet, která proběhne 9.3. v Praze. Menší děti pozve více než 50 dětských knihoven na Noc s Andersenem, aby ji strávily v knihovnách 22.3. v pohádkovém duchu. V jejím průběhu se budou internetovou konferencí informovat o svých zážitcích.

Nejrůznějšími aspekty uplatnění internetu v podnikání se budou zabývat konference Internet & Business Live (www.firsttuesday.cz) 5.3. v Praze, Internet a konkurenceschopnost firem (http://e-konference.utb.cz) 13. 3. ve Zlíně a E-learning v praxi firemního vzdělávání (www.e-univerzita.cz) 14.3. v Praze.

Na možnosti, které nabízí internet zdravotně postiženým při jejich zapojení do společnosti a posílení šancí na trhu práce, se soustředí 16.3. v Praze INSPO 2002, konference Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami (www.aiso.cz). Internet do škol - a co s ním? se jmenuje konference, která nabídne 28.3. na výstavě Schola Nova v Praze odborné školské veřejnosti praktické zkušenosti z uplatnění internetu v nejrůznějších oblastech výuky. Přes 1500 účastníků se sjede 25. a 26. 3. do Hradce Králové na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě (www.isss.cz), která se stala nejen vrcholovou akcí českého Měsíce internetu, ale taky významnou mezinárodní událostí.

Letošní Měsíc internetu se rozhodlo podpořit i celorepublikové turné hvězd folku a country Kozel tour aneb Festival pod střechou, které je zaměřeno na protidrogovou prevenci. V březnu zavítá do 20 měst (www.abpcenter.cz) a upozorní na internet jako jeden z možných způsobů trávení volného času.

V průběhu března se uskuteční také tradiční měření návštěvnosti předních českých serverů. Zatímco vloni společnost Acron Communications zaznamenala 1,9 milionu unikátních návštěvníků, nyní se očekává počet mezi 2,5 až 3 miliony. Pro srovnání - v roce 1998 v době 1. ročníku BMI se počet tuzemských uživatelů odhadoval na 200 000. V březnu začnou platit také nová pravidla registrace domén druhého řádu v doméně .cz, kterými chce sdružení CZ.NIC zabránit spekulacím s doménami.

Hlavními partnery 5. ročníku projektu Březen - měsíc Internetu se staly Česká pošta, Intel, LANGMaster International, Stavební spořitelna České spořitelny a mezinárodní konsorcium ENERGIA. Mediálními partnery jsou ČTK, Český rozhlas, vydavatelství IDG Czech, vydavatelství Mladá fronta, deník Právo a internetový portál Atlas.cz. Odborným partnerem je společnost ICZ, která sponzoruje web www.brezen.cz. Na této internetové adrese lze nalézt další podrobnosti o programu BMI 2002, jehož organizátorem je BMI sdružení.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz