E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Vše pro váš digitální fotoaparát!


Dekadu.cz umožní českým obchodníkům prodávat na Google

Tisková zpráva, 13. března 2006, e-komerce.cz

Dekadu Inc. provozuje internetový obchod, který v České republice a v české verzi funguje na adrese http://www.dekadu.cz.

Společnost Dekadu odstartuje 30. března velmi zajímavou službu, která umožní každému prodejci, ať už firmě nebo jednotlivci, zveřejnit seznam prodávaných věcí na Dekadu, a poté je automaticky zahrnout do obchodní služby Froogle na serveru Google, což českým prodejcům umožní přístup k miliónům zákazníků z USA, Velké Británie a Německa.

Vyhledávací server Froogle serveru Google (http://froogle.google.com) je jedna z nejoblíbenějších internetových stránek pro on-line porovnávání cen. Google ale od prodejců vyžaduje internetové stránky v angličtině nebo němčině a uvedení ceny zboží v dolarech, librách a eurech. Tyto požadavky, bohužel, většina českých prodejců nesplňuje, a tak dosud nemohla využít příležitosti ukázat své zboží velké skupině zákazníků nakupujících přes Google. Tento problém řeší technologie společnosti Dekadu.

Jediné, co Dekadu.cz po prodejci vyžaduje, je vypsat zboží k prodeji a uvést cenu v korunách. Dekadu poté přeloží seznam prodávaných věcí do angličtiny a němčiny, převede cenu do jiných měn a zahrne prodávané zboží do vyhledávací služby Froogle. Dekadu se postará o vše kolem prodeje, včetně výběru peněz od zákazníka, výpočtu poštovného a zákaznický servis v angličtině a němčině. Čeští prodejci se také nemusí starat o výměnu měny – Dekadu vyplatí českému prodejci v českých korunách tolik, kolik na Dekadu.cz inzeroval. Pokud se zboží úspěšně prodá, obdrží český prodejce adresu nakupujícího, na kterou odešle zboží, a Dekadu mu v českých korunách vyplatí cenu zboží a náklady za odeslání. Na internetových stránkách Dekadu.cz mají prodejci možnost představit nejen nové výrobky, ale i použité zboží, jako například přečtené knihy, hudební CD nebo filmy na DVD a videokazetách, což je dobrá příležitost zvláště pro jednotlivce.

Zveřejnění prodávaného zboží na stránkách Dekadu.cz je zdarma. Společnost Dekadu si účtuje malý poplatek, až když je zboží úspěšně prodáno. Více informací o poplatcích naleznete na internetové stránce http://www.dekadu.cz/fees.

Tuto novou službu spustí společnost Dekadu 30. března tím, že seznam výrobků českých prodejců přidá na americkou verzi internetových stránek Google. Od 15. dubna budou seznamy prodávaných věci uveřejněny i na britských a německých verzích Google.

Pokud se chystáte prodávat, ať už jako firma nebo jednotlivec, a chtěli byste více informací, kontaktujte, prosím, zákaznické centrum společnosti Dekadu na e-mailové adrese support@dekadu.com.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz