E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Vše pro váš digitální fotoaparát!


Carambole v českém web-hostingu

Redakce, 23. ledna 2001, e-komerce.cz

Po třech měsících úspěšného působení a 6 mil. proinvestovaných Kč na českém doménovém trhu, si švédská internetová společnost Carambole začíná budovat přední pozici i na poli webhostingu. Od 1.prosince 2000, kdy společnost představila české veřejnosti své nové produkty, činí okolo 40 procent všech nových zákazníků právě webhostingový klienti.

Carambole začala nový rok "upgradováním" a přestěhováním svého technického zázemí do nových lokalit, nabízející tak nekonkurenční bezpečnost a stabilitu provozu u nabízených služeb. Uznání, kterého se společnosti dostalo od americké Network Solutions (zodpovědné za přidělování domén .com, .org, a .net) na podzim minulého roku, kde Carambole byla vyhlášena nejvhodnějším dodavatelem webhostingu a domén pro malé a střední společnosti (SME's), se tak stává důkazem, že webhostingový zákazník společnosti Carambole je ve správných rukou.

Další novinkou do nového roku je pak registrace domén .cz, .com, .net a .org zdarma při objednání některého z nabízených webhostingových řešení. To znamená že, společně s již se zaběhnutým programem pro podporu internetové prezence svých zákazníků, kde Carambole nabízí 30.000 volných impresí, nový klient obdrží služby a produkty v hodnotě 8000 Kč.

Příjemnou skutečností se také stává, že Carambole svým působením na českém internetovém trhu, oživila aktivity i ostatních dodavatelů domén a webhostingu. Carambole byla např. první nabízející volné imprese svým zákazníkům, následována brzy jedním ze svých konkurentů - Czechia.cz. Jinou inovací, kterou tato společnost obohatila český doménový trh, je její generátor volných jmen, který se také dočkal několika následovníků. Ne tedy jenom svými rozsáhlými investicemi do internetové reklamy (6 mil. Kč během podzimu 2000), ale i technickými inovacemi přispívá Carambole do rozvoje internetu v České republice a tak i ke spokojenosti konečného zákazníka.


Redakce
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz