E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Nokia a Siemens ohlášují spolupráci

Tisková zpráva, 24. května 2002, e-komerce.cz

Nokia a Siemens budou spolupracovat na vývoji a implementaci mobilního softwaru, aplikacích založených na otevřených a společných standardech.

Společnosti Nokia a Siemens Information and Communication Mobile (Siemens IC Mobile) oznámily, že se dohodly na rámcové spolupráci, jejímž cílem je vytvářet a podporovat implementaci otevřeného softwaru pro mobilní terminály. Společnosti začnou zkoumat nové příležitosti, aby dosáhly maximální interoperability mezi mobilními zařízeními a aplikacemi, čímž přidají hodnotu pro operátory, vývojáře, firmy i spotřebitele. Společnosti mají v úmyslu definovat a podporovat společnou funkčnost a vlastnosti různých platforem mobilních terminálů napříč odvětvím.

Jako první krok spolupráce se Nokia a Siemens dohodly na spojení svého úsilí v oblasti softwarových aplikací pro mobilní terminály v tom smyslu, že poskytnou společné nástroje a vytvoří nové tržní příležitosti pro vývojáře. Kromě toho si Siemens bude licencovat softwarovou platformu Series 60 a na jejím dalším vývoji bude se společností Nokia spolupracovat.

Nokia a Siemens tak učinily první krok k vytvoření a stimulaci trhu s mobilními zařízeními založenými na otevřených standardech. Oběma stranám záleží na vývoji a implementaci společných softwarových funkcí a vlastností mobilních zařízení. Dále mají společnosti v úmyslu podporovat a sloužit komunitě vývojářů aplikací pro mobilní terminály.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz