E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Logica a SWIFT vytvářejí obchodní alianci pro finanční trhy

Tisková zpráva, 7. prosince 2001, e-komerce.cz

Logica oznámila uzavření partnerské smlouvy se SWIFTem, což je největší světový poskytovatel služeb přenosu finančních transakcí. V současné době je do sítě SWIFT připojeno více než 7 000 bank a velkých organizací ve 192 zemích celého světa. Díky této dohodě se Logica stává předním dodavatelem komunikačních řešení založených na standardu SWIFTnet pro mezinárodní bankovní komunitu.

Partnerská smlouva pokrývá celou rodinu produktů SWIFTAlliance a podstatně rozšiřuje portfolio standardních rozhraní, které může Logica nabídnout svým klientům. Finanční instituce nyní mohou těžit z rozsáhlé sítě poboček společnosti Logica a její schopnosti poskytovat efektivní podporu prakticky kdekoliv na celém světě.

Zároveň může Logica doplnit řešení SWIFTu o další služby s přidanou hodnotou, jako jsou konzultace, vývoj a přizpůsobení systémů, systémová integrace a nepřetržitá podpora. Logica rovněž provede změny ve vlastních řešeních, takže i její dosavadní zákazníci užívající systémy BESS a FASTWIRE získají přístup k síti SWIFTNet FIN.

"Už delší dobu jsme se aktivně zajímali o vývojový program SWIFTNetu," řekl ředitel pro mezinárodní aktivity v oblasti finančních služeb ve firmě Logica Jamie Graham. "Naše spolupráce představuje významnou příležitost nabídnout bankovní komunitě ucelené řešení připojení ke SWIFTNet - včetně dodávky produktů, jejichž jádro tvoří SWIFTAlliance, a významného balíku služeb."

Lazaro Campos, ředitel marketingové divize SWIFTu, uvedl: "Velmi vítáme partnerství s firmou Logica, protože přidává k produktovému balíku SWIFTAliance další hodnotu. Logica dobře rozumí záležitostem SWIFTNetu a dodává silnou mezinárodní přítomnost, díky čemuž se pro mnoho našich zákazníků stává připojení k SWIFTNet prakticky použitelnou volbou."


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz