E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Online prodej zájezdů za více než 1,2 miliardy Kč

David Kozák, 25. ledna 2006, e-komerce.cz

Zájezdy, letenky a ubytování v celkové hodnotě více než 1,2 miliardy Kč prodaly v loňském roce on-line cestovní agentury působící na českém trhu.

On-line prodej zájezdů, letenek a ubytovacích kapacit v Česku utěšeně roste. Vyplývá to z tiskové zprávy největší on-line cestovní agentury Invia.cz. Agentura podle ní zaznamenala v roce 2005 nárůst prodeje cestovatelských produktů o 88 procent oproti roku 2004. Zatímco v roce 2004 dosáhl obrat Invia.cz 320 milionů Kč, v roce 2005 to bylo již 605 milionů.

Invia.cz zároveň potvrdila, že je bezkonkurenční jedničkou na českém trhu. Její podíl na on-line prodeji je - podle tiskové zprávy - zhruba 50 procent. Nejbližší konkurent přitom utržil zhruba třikrát méně.

Výsledky Invia.cz zároveň naznačují, jaký je celkový objem on-line prodeje zájezdů, letenek a ubytování - zhruba 1,2 miliardy Kč.

Invia.cz samozřejmě nehraje prim pouze na on-line trhu cestování. Díky dosaženému obratu patří zároveň mezi největší cestovní agentury v České republice a dokazuje tak, že i čistě internetová firma může hrát velmi významnou roli mezi on-line i offline konkurencí.

Největší zájem na Internetu byl podle statistik Invia.cz v roce 2005 o tyto destinace:

  1. Řecko
  2. Egypt
  3. Tunisko
  4. Turecko
  5. Bulharsko
  6. Španělsko

David Kozák
david.kozak@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz