E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Vše pro váš digitální fotoaparát!


Logica omezuje možnost zneužití kreditek pomocí SMS

Tisková zpráva, 17. května 2002, e-komerce.cz

Logica představila systém C-TAS, který pomocí cíleného zasílání textových zpráv výrazně omezí možnost podvodů s odcizenými platebními kartami a jejich kopiemi.

Finanční instituce budou schopny upozornit klienta, bez ohledu na to, v které části světa se momentálně nachází, že pomocí jeho karty je právě prováděna podezřelá transakce, a případně mu umožnit operaci zablokovat.

Zákazník si bude moci sám nastavit kritéria, při kterých transakcích má dostat SMS s upozorněním a žádostí, aby správnost transakce potvrdil. Systém C-TAS je napojen na (GIN) Global Interconnect Network, což je zařízení firmy Logica umožňující přenos SMS mezi všemi sítěmi na světě (mobilními, satelitními a těmi fixními, které poskytují služby přenosu zpráv), bez ohledu na teritorium a technologický standard sítě.

Ve srovnání s dosavadními metodami autorizace transakcí poštou nebo telefonem je nové řešení firmy Logica podstatně rychlejší, levnější a spolehlivější.

Podle Nicka Bainese, ředitele mezinárodních aktivit v oblasti retailového bankovnictví ve firmě Logica, přinese takové předávání informací v reálném čase kromě zamezení zneužití karet i další výhody. "Podstatné je také to, že tento způsob komunikace pomůže vytvořit užší a interaktivnější vztah mezi finanční institucí a jejím zákazníkem," uvedl Nick Baines.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz