E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


Atlas prodává evropské autobusové jízdenky

Tisková zpráva, 1. listopadu 2001, e-komerce.cz

Po velkém úspěchu on-line prodeje letenek a zájezdů zpřístupnili provozovatelé předního internetového portálu atlas.cz další službu pro cestovatele.

Ve spolupráci s firmou OnlineBus připravila společnost Atlas a.s. prodej mezinárodních autobusových jízdenek na adrese http://cestovani.atlas.cz. Nyní si každý může koupit jízdenku do jakéhokoli místa v Evropě aniž by musel opustit křeslo u svého počítače.

Za červenec a srpen letošního roku dosáhl obrat z prodeje letenek a zájezdů na adrese cestovani.atlas.cz 5 mil. Kč. Na základě tohoto údaje provozovatelé očekávají podobný úspěch s prodejem mezinárodních autobusových jízdenek.

Objednání jízdenky je díky intuitivnímu ovládání zcela snadné. Pokud uživatel této služby bude chtít cestovat například z Prahy do Londýna, zadá do jednoduchého vyhledávacího systému místo odjezdu, cílovou destinaci a požadované datum odjezdu. Systém vyhledá možné autobusové spoje a nabídne zakoupení jízdenky. Kupující si jízdenku rezervuje a vybere způsob platby. Společnost OnlineBus do jednoho dne od obdržení objednávky potvrdí její příjem a odešle jízdenku na adresu kupujícího. Výhodou při objednávání je registrace na MiniPASU. Uživatel, který je přihlášen pomocí služby MiniPAS, nemusí již vyplňovat některé osobní údaje znovu.

K prodeji mezinárodních autobusových jízdenek se vážou i další praktické služby, například vyhledávání vhodného spojení, sjednání on-line cestovního pojištění, informace o měnovém kurzu, o počasí ve světě, aktuálních událostech v zahraničí a další.

"Jsme první velký portál v ČR, který podobnou službu nabízí. Velký zájem o prodej letenek a zájezdů nás ujišťuje, že jsme se vydali správnou cestou.", říká Filip Rudolf, product manager ATLAS.CZ a dodává: "On-line prodej mezinárodních autobusových jízdenek rozšiřuje portfolio služeb cestování na našem portálu."


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz