E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Reklama
Užitečné informace pro kutily.


B2B Centrum a Progress Software uzavřely partnerství

Redakce, 10. dubna 2001, e-komerce.cz

Společnosti B2B Centrum a Progress Software oznámily uzavření spolupráce při implementaci software pro B2B tržiště určeného českým podnikům. Cílem společnosti B2B Centrum je kromě provozování vlastního elektronického tržiště pro business to business obchodování s nepřímým materiálem Intelligo nabízet také zákazníkům i samotnou platformu B2B Systém.

Software, na kterém Intelligo běží, je nabízen v podobě privátního tržiště zákazníkům, kteří chtějí provozovat vlastní nákupní (e-procurement) nebo prodejní (e-sales) B2B tržiště.

Počátkem roku 2001 byla proto vyvinuta obecná intranetová verze, která bude vždy přizpůsobena specifickým potřebám konkrétního zákazníka. Z toho vyplynula také nutnost najít technologii a produkt, který by dokázal zajistit nejen komunikaci mezi B2B Systémem a ostatními aplikacemi používanými v daném podniku, ale také spolehlivě zajistil přenos dat mezi podnikem a dodavateli nebo odběrateli.

B2B Centrum používá technologii Java Messaging Services již od spuštění Intelliga a teď zvolilo pro svá privátní tržiště konkrétní JMS server, kterým je Progress SonicMQ společnosti Progress Software. Progress SonicMQ získal od svého uvedení na trh řadu ocenění, jako například titul Best Java Middleware organizace SIGS nebo ocenění World Class Award od časopisu Java Developer’s Journal.

Výkonný ředitel B2B Centra Dalibor Wijas uvádí: “Při výběru konkrétního JMS serveru jsme zvažovali několik možností. Hlavními parametry pro nás byla spolehlivost a výkonnost serveru. Pro Progress SonicMQ od Progress Software jasně hovořily jeho reference.”

“Již první jednání naznačila možnosti aktivního partnerství, které vyplývá z faktu, že zaměření a potřeby B2B Centra se shodují s globální obchodní strategií Progress Software. Od samého začátku jsem měl velmi dobrý pocit, že si máme navzájem co nabídnout”, dodává Account Manager Progress Software Martin Holub.

Společnost B2B Centrum a.s. byla založena s cílem rozvíjet v České republice podnikání v oblasti elektronických tržišť. B2B Centrum se zabývá tvorbou a provozováním elektronických tržišť, která jsou zaměřena na různé průmyslové obory. Poskytuje také školení, konzultace a pořádá semináře, díky nimž mohou další firmy využívat výhod elektronických tržišť a ušetřit tak značné prostředky. Společnost B2B Centrum rovněž spolupracuje se zahraničními partnery a nabízí českým firmám možnost obchodovat na mezinárodním trhu. Firma používá pro provoz B2B tržišť vlastní software – B2B Systém. Na této systémové platformě je založeno i Intelligo.cz, první elektronické tržiště s kancelářským vybavením ve střední a východní Evropě.

Progress Software je globální dodavatel softwarových produktů a služeb pro vývoj, provoz a řízení podnikových aplikací určených pro Internet a jiná prostředí. Celosvětově patří ke třem nejvýznamnějším společnostem v oblasti vývoje aplikací pro e-business řešení. Progress Software nabízí například výkonné messaging servery, aplikační servery, databáze a produkty pro vývoj, provoz a řízení aplikací. Kromě toho společně se svými partnery – více než dvěma tisíci poskytovatelů aplikačních služeb a nezávislých softwarových firem - tyto aplikace vyvíjí i na míru klientů. Produkty Progress Software používá více než 10 000 organizací ve stovce zemí světa včetně šedesáti firem ze stočlenného žebříčku nejúspěšnějších společností časopisu Fortune.


Redakce
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz