E-komerce.cz: Český magazín o internetové komerci

Vše pro váš digitální fotoaparát!


Ještě týden lze hlasováním ovlivnit Cenu veřejnosti v soutěži Zlatý erb

Tisková zpráva, 19. března 2005, e-komerce.cz

Do pátku 25. března 12,00 hodin mohou rozhodnout uživatelé webových stránek měst a obcí o Ceně veřejnosti v soutěži Zlatý erb. Do letošního ročníku soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí došlo 246 přihlášek, další účastníky do soutěže zařadily v souladu s pravidly poroty krajských kol, takže celkem se uchází o ocenění 451 soutěžících.

Kraj Vysočina, Praha, Jihomoravský, Olomoucký, Ústecký a Liberecký kraj již slavnostně vyhlásily výsledky krajských kol soutěže, další kraje přijdou na řadu v nejbližších dnech. Vítězové celostátního kola převezmou ceny 4. dubna na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové.

Soutěž Zlatý erb vyhlašuje Sdružení Zlatý erb a její sedmý ročník probíhá pod záštitou Ministerstva informatiky ČR, Ministerstva vnitra ČR a Asociace krajů ČR. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií. Uplynulé ročníky nesporně přispěly ke stále se zlepšující úrovni webových stránek měst a obcí. V minulém roce měly nejlepší webové stránky město Dačice, obec Okříšky a elektronické služby Hradec Králové.

Cena veřejnosti, kterou předá vítězi na konferenci ISSS tradičně představitel BMI sdružení, se uděluje na základě hlasů uživatelů webových stránek. Hlasující musí disponovat platnou e-mailovou schránkou, na niž je poslána ověřovací zpráva. Potvrzení příjmu této zprávy je podmínkou platnosti hlasu. Hlasovat lze pouze pro jedno město nebo obec bez ohledu na kategorii. Hlasující souhlasí s vedením zaslaných dat v databázi pro účely soutěže a jejich zveřejnění. Podrobnosti o soutěži Zlatý erb se nacházejí na http://zlatyerb.obce.cz.


Tisková zpráva
redakce@e-komerce.czCopyright © e-komerce.cz