Studentské konto dle eBanky

Martin Žalmánek, 1. listopadu 2001, e-komerce.cz

Snaha bankovních domů získat pod svá křídla budoucí perspektivní klienty přinutila většinu bank začít se orientovat na mladé lidi, studenty vysokých škol. Studentské konto se vždy liší od klasického osobního účtu nízkými či nulovými poplatky. Co si slibují banky od tohoto kroku?

Především možnost toho, že klient u nich zůstane i v budoucnosti. Vzhledem k možnosti nadprůměrných platů u absolventů univerzit to jistě je správná volba.

Studentské konto eBanky se liší od jiných především možností zřízení účtu i pro studenty středních škol a nejlepšími možnostmi správy konta přes komunikační zařízení. To ovšem v sobě nese i větší náklady, jež jsou promítnuty do měsíčního poplatku za vedení účtu. A tak se eBanka dostala do kategorie těch nejdražších. Záleží pak na klientovi, zda je pro něho výhodné vést účet zdarma či využívat všech výhod přímého bankovnictví. V tomto případě tedy směruje nabídka spíše na aktivní studenty, pro něž nabízí i možnost zřízení Firemního účtu zdarma. Další možností je Osobní úvěrová linka s možností přečerpání, ovšem s podmínkou ručení jednoho z rodičů. Dále vydání karty ISIC nebo využití slev na mobilní sady operátora Paegas.

V celku tedy Studentské konto eBanky kopíruje produkty Osobních účtů. Doporučuji toto konto všem studentům, jež chtějí aktivně spravovat své finance a využívat výhod přímého bankovnictví.

Martin Žalmánek
martin.zalmanek@e-komerce.cz