eReport Evropa vs. USA

Redakce, 29. března 2000, e-komerce.cz

Přestože dominance Severní Ameriky na poli Internetu se začíná se zpomalováním přibývání nových uživatelů snižovat, Spojeným Státům stále patří výhradní postavení v oblasti e-komerce.

Jak se uvádí v poslední velké studii renomované společnosti eMarketer, Evropa v současné době prochází obdobím “e-romantismu”, Latinská Amerika nevykazuje nijak zásadní trend vývoje a Čína, která v sobě skrývá obrovský Internet-potenciál, začíná zákonitosti e-komerce teprve poznávat.

Studie zároveň přináší údaje, které hovoří o tom, že do roku 2003 bude globálně 362 milionů aktivních uživatelů Internetu, což je ve srovnání s koncem roku 1999 nárůst o 178 %. Do konce roku 2003 bude jinak Západní Evropě patřit 30ti % podíl na celosvětové Internetové penetraci, asijsko-pacifický region bude v těsném závěsu s 27 %, zatímco Latinské Americe bude patřit pouze 25 % podíl na globální situaci. Do začátku roku 2006 si ovšem Latinsko-americký trh podle predikcí analytiků vybuduje pozici srovnatelnou se situací na poli Internetu v Evropě.

Pokud se podíváme na dominanci Spojených států v oblasti e-komerce, tak 69 % všech vygenerovaných obratů roku 2000 bude pocházet právě ze země Billa Gatese. Do konce roku 2003 by se tento podíl měl snížit na 59 % s tím, že 35 % globálních obratů si mezi sebe rozdělí Evropa a Asijsko-pacifické teritorium.

Redakce
redakce@e-komerce.cz