Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Newsletter 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Komentáře ke článku "Hodnocení Bílé knihy o elektronickém obchodu"


Jméno:
Předmět:
Upozornění
Datum:
25.04.2003 11:57:57

Dobrý den,
vždy, když čtu vaše články, jsou profesionálně zpracované. Je nepochybné, že jste opravdový odborník a že se v tomto oboru vyznáte. Chci se ale zeptat, jestli vaše upozornění, výtky a názory k BKEO jsou jen tady v článku, nebo jste je zaslal přímo na Ministerstvo informatiky. Myslím že ve všem, co tady píšete, se shodneme. Raději bych, kdyby o těchto nedostatcích věděli i lidé z ministerstva, aby se taky začalo něco dít.
Jestliže říkáme, že ne vždy jsou na ministerstvu odborníci, tak by věci určitě prospělo, kdybyste jim vy své znalosti předal. I když zadarmo. ;-)

Jméno:
Předmět:
RE: Upozornění
Datum:
25.04.2003 14:51:59

Moje připomínky jsou součástí podání Centra pro elektronický obchod (CEO), kde působím jako člen rady CEO.

Neřekl jsem, že na ministerstvu nejsou odborníci, pouze jsem se opakovaně pozastavil nad tím, že nebyly osloveny příslušné asociace a sdružení, ve kterých jsou organizováni praktici elektronického obchodu. Kde jinde chcete získat fundované odpovědi než u lidí, kteří elektronický obchod dělají? U těch, kteří o něm teprve uvažují, plánují ho?

Jméno:
Předmět:
Platby kartami
Datum:
28.04.2003 23:42:52

Nemáte pravdu v tom, když tvrdíte, že banky neumožňují k platbám používat platební karty. Cituji z el.obchodu www.cdmusic.cz:

muzete si vybrat z techto zpusobu platby:

Visa, Eurocard/MasterCard (SSL)
Platba platebni kartou prostrednictvim zabezpeceneho sifrovaneho spojeni (Secure socket layer). Udaje o Vasi platebni karte jsou sifrovane prenaseny internetem k platebni brane MUZO, ktera zabezpeci prevod platby z Vasi karty do Komercni banky, ktera spravuje nas ucet

Dále cituji z dopisu, který jsem obdržel od KB:
Vážený pane,
na základě Vašeho požadavku Vám zasílám informace o platbách kartami přes internet - službě e-Pay Nase firma provozuje tuto sluzbu spolecne s Komercni bankou. Nase spolecnost pri techto platbách provádí autorizace a poskytuje technicke zazemi, zatimco vlastni prevody penez jsou uskutecnovany pres KB, kde je také veden ucet zákazníka. Nejprve je potreba uzavrit smlouvu s touto bankou, ktera se na nas nasledne obrati s pozadavkem o vytvoreni pristupovych hesel, URL adresy atd., které bude obchodník používat pro svoji identifikaci. Tyto údaje budou uvedeny v dalsi smlouve, ktera bude tentokrat uzavrena mezi obchodníkem a nasi spolecnosti. Nase spolecnost si uctuje vstupni poplatek 8000,- Kc a poplatek za kazdou transakci 2,-Kc. Kazdy nasledujici rok se z bezpecnostnich duvodu obnovuji pristupova hesla, za coz si uctujeme 800,-Kc.
>
>Pokud byste potrebovali detailni technicke informace, obratte se, prosim, na pani Hudcovou (mail lhudcova@muzo.com) nebo p. Zacka (mail mzacek@muzo.com).

Jméno:
Předmět:
RE: Platby kartami
Datum:
29.04.2003 09:08:12

Vážený pane,

pokud uvádíte, že nemám pravdu, měl byste si to na vlastní kůži zkusit. O získání možnosti přijímat platby kartou usilujeme jako servisní firma společně s našim zákazníkem již více než rok a půl.

Citovaný dopis není od KB, jak píšete, ale jak z textu vyplývá, z MUZO. MUZO jsem jako servisní organizaci nikdy nekritizoval, protože tam zakopaný pes není. Ten je zakopaný v bance, v tomto případě komerční. Ta totiž s vámi v dopise zmíněnou smlouvu uzavře, pouze pokud tam máte známé. Podle vyjádření KB je celý program e-Pay ze strany KB v testovacím režimu a počet společností, které získají oprávnění přijímat MOTO platby kartou se nezvyšuje.

Nemusím snad ani připomínat, že skutečný stav věci se značně liší o toho, jak tyto služby prezentoval v panelové diskuzi zástupce KB na konferenci FirstTuesday věnované platebním metodám na českém Internetu již 6.11.2001.