Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Komentáře ke článku "Co je to virální marketing (viral marketing)?"


Jméno:
Předmět:
opravdu virální a opravdu jen vtípky?
Datum:
23.04.2001 14:49:15

1) Jste si jist, že anglické slovo "viral" se překládá "virální". Pokud ano, mohl byste mi vysvětlit, co toto slovo znamená ;-)

2) Viral marketing zdaleka neznamená jen posílání různých žertů elektronickou poštou. Proto mi v článku chybí poněkud hlubší pohled na věc, např. zmínka o bezplatných elektronických publikacích (e-books) a dalších nástrojích, které se ve virovém marketingu používají.

Zároveň by byl velmi zajímavý pohled na možnosti uplatnění této strategie na našem malém trhu.

Zdraví

Marek Prokop
http://www.sovavsiti.cz/

Jméno:
Předmět:
Nejen vtipky
Datum:
24.04.2001 10:19:08

1. Mate naprostou pravdu - viralni je czenglich slovo, ktere jsme pouzil, protoze jsem ho nekde slysel. Ale to me neomlouva. Bohuzel me zrovna nenapada ekvivalentni preklad, navic podobny tomu puvodnimu - tedy, kdy se zprava siri jako virus. Takze virusovy by melo byt to slovo? Tech slov, zejmena v anglictine, je hromada, ted me napada mouth-to-mouth m. (ale to ted uz neni tak docela presne), guerilla m. (ktery ale zahrnuje netreadicni formy v kteremkoliv mediu, ja se chtel soustredit na internet) a dalsi. Viz zajimavy clanek v magazinu ebiz (www.ebiz-mag.cz).

2. Ted ani nevim, co mate na mysli, ale pochopitelne si nemusite posilat jenom zertiky a eroticke pohledy. Virusoidne se muze sirit v podstate cokoliv od kuponu na slevu ve vybranem obchode az po zajimavy newsletter o nemoci silenych krav. Nebo treba ten dopis, dozadujici se krve pro umirajiciho pacienta nekde na Slovensku. Dostal jsem ho asi 5x behem posledniho mesice od svych pratel, i kdyz je to nesmysl. Ale takovy dopis primarne neobsahuje reklamu, coz sice nesnizuje jeho ucinnost, ale v komercni sfere je nepouzitelny. Skutecne zajimavy priklad je novy web Microsofti sponky, ktera je na dlazbe, to si lide posilaji uplne sami. Z domacich luhu mohu jmenovat kampan na TatraMleko.cz - hrajici kravu si z Centrum.cz stahlo nekolik stovek lidi behem par dnu. Podobny banner muzete videt na prdel.cz.