Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Komentáře ke článku "eBanka zdražuje i osobní účty"


Jméno:
-woe-
Předmět:
takze
Datum:
05.04.2002 02:25:24

Banka jasne nedodrzela VP a tudiz dle me je mozno ze strany klienta bezplatne vypovedet smlouvu s naslednym zrusenim uctu!!!
a jeste tu mam vzkaz pro Patroncovou Lenku

Vazena pani Patroncova Lenko!

upozornuji Vas zdvorile ,ze pokud se jeste nekde na internetu ci mezi lidma objevi vyjadreni podane vasi osobou a bude obsahovat zamlzene a nepravdive informace,lze si to vykladat i tak,ze uvadite nekoho zamerne v omyl a tudiz se da snad i rici ,ze jste naplnila skutkovou p. §250 tr.z.!!! a tudiz na Vas ,pokud se jeste nekde objevi Vami presentovana nepravda, podam trestni oznameni!!!
Zamlzujete skutecnosti,lakate lidi na nepravdive informace a tudiz je uvadite v omyl!!!!

dekuji Vam za pochopeni


-woe-

PS: neuvadim sve jmeno,jelikoz mam obavy ,ze by jste na me mohla delat natlak-dekuji za pochopeni

Jméno:
Předmět:
Re:takze
Datum:
05.04.2002 09:58:50

Vy jste asi velky chudak a zbabelec, kdyz dokazte kritizovat a malem narknout z trestneho cinu a nedokazete se za sva slova ani podepsat, ze? PS:kdyz svuj nazor smerujete na konkretni osobu - mel byste vedet, ze PR eBanky neni Patroncova, nybrz Petroncova.

Jméno:
Předmět:
Re:takze
Datum:
05.04.2002 09:58:50

Vy jste asi velky chudak a zbabelec, kdyz dokazte kritizovat a malem narknout z trestneho cinu a nedokazete se za sva slova ani podepsat, ze? PS:kdyz svuj nazor smerujete na konkretni osobu - mel byste vedet, ze PR eBanky neni Patroncova, nybrz Petroncova.

Jméno:
Předmět:
RE: takze
Datum:
05.04.2002 11:45:01

Váženy pane, paní Petroncová dělá pouze svoji práci a i když si o kvalitě této práce můžete myslet ledacos, rozhodně byste se nemusel uchylovat k anonymnímu vyhrožování podáním trestního oznámení.

Jméno:
woe
Předmět:
to Elza & E.C.
Datum:
05.04.2002 12:32:22

to Elza: ....kdyz myslite?!

to E.C.: Vazeny pane nemyslim ,ze se jedna o vyhrozovani.Zdvorile jsem upozornil na to,ze i kdyz to nejsou zrejme jeji os. vyjadreni,ale vyjadreni eBanky,pí Petroncova(timto se omlouvam ,ze doslo k zamene pismenka)tím,že tyto publikuje,by se mohla dopustit tr.cinu.A pokud Vam je lhostejne ,ze se nekdo dopousti protipravniho jednani,me to lhostejne neni!A proto jsem na to upozornil.

Jméno:
Michal Vodicka
Předmět:
Dekuji
Datum:
05.04.2002 19:57:53

Dekuji za porovnani. Skoda jen, ze tam chybi srovnani stare Alfy s novou, jelikoz nejde jen o zruseni slev, ale taky o zdrazeni ruznych poplatku a pridani novych, podobne jako u programu Zaklad. Nevadi, snad se k tomu casem dostanu sam.

Jméno:
Předmět:
Ohledne woe
Datum:
06.04.2002 00:27:44

to E.C.: woe neni anonym pamatuji si ho z diskuze v EB.
A pokud ma ucet u EB a chce si vyskakovat na PR eBanky tak se ani nedivim, ze nepise sve prijmeni.
Uctu v eBance davam tenhle mesic a na konci tohoto ho zrusim s velkou radosti.
to woe: Zajimalo by mne jak to je s tou vypoveditelnosti smlouvy zdarma, vim, ze u mobilnich operatoru to tak funguje, proto vzdycky radeji delali nove tarify. Ale jak nad tim tak premyslim tak to tak musi byt protoze i kdyby ve smlouve bylo, ze budete respektovat "nove ceniky" tak tento odstavec musi byt neplatny. Nemuzete se totiz dopredu zavat ve smlouve, ze budete platit a nevite kolik a za co (zmena ceniku) ... a i kdyz je to podepsany tak to soud zrusi ...

Jméno:
Předmět:
RE: Dekuji
Datum:
06.04.2002 20:32:27

Máte pravdu, že chybí srovnání stará Alfa vs. zdražená Alfa, ale takových srovnání by se dalo udělat mnoho. Například Beta vs. zdražená Beta, zrušené paušály vs. zdražený Základ, případně hledat okamžik, od kterého se vám vyplatí dražší program.

Nemůžeme ale pořád dokola psát o eBance, byť je toto téma zajímavé pro mnoho našich čtenářů. Chystáme však srovnání eBanky s nabídkou konkurenčních bank ze dvou různých pohledů - osobní účty a firemní účty.

Jméno:
Předmět:
RE: Ohledne woe
Datum:
06.04.2002 20:51:15

Nezlobte se, ale "vyskakovat si na PR banky" je nesmysl. Pokud se -woe- domnívá, že došlo k porušení zákona, je jeho svatým právem banku zažalovat. Jak uspěje je věc druhá.

Víte, mě se taky nelíbí všechna ta matoucí prohlášení a lživá reklama například: "vypere opravdu doběla", "nejlevnější ..." a podobně. Ale bojím se, že bojovat s tím je boj s větrnými mlýny. Faktem je, že dnes přikrašlují skutečnost (čti tak trochu či více lžou) prakticky všichni - politiky počínaje a bankami konče. Budeme se spíš muset naučit překládat tyto výroky do reálné řeči. Například úprava cen = zdražení nebo budeme preferovat aktivní zákazníky = málo aktivní to budou mít o HODNĚ dražší atd.

Jméno:
Michal Vodicka
Předmět:
Re[2]: Dekuji
Datum:
09.04.2002 02:35:35

To srovnani je dobry napad, asi ho budu potrebovat. Zacinam se bohuzel blizit stavu, ktery jste nekde nazval "moralni vypovedi".

Co se tyce vetrnych mlynu... newspeak je jedna vec; ne ze by se mi libila, ale da se odfiltrovat (vzdycky kdyz nekde vidim "Vyhodna cena", rikam si, pro koho?). Lhani a podvadeni je vec druha. Zrovna jsem porovnaval dva ceniky eBanky pro ucet Alfa, oba s platnosti od 1.4. Lisi se ve trech polozkach a vsechny v neprospech klienta. Ten novejsi se tam objevil nekdy behem minuleho tydne.

Jméno:
Předmět:
Změny v ceníku
Datum:
09.04.2002 12:16:38

Pane Vodička, můžete se mi prosím ozvat do mailu?
Jestli je to pravda, tak začínám chápat, proč je ceník v dispozici pouze v HTML podobě a ne jako dřív PDF formátu. Ten se příliš snadno ukládá a provnává.

Jméno:
Předmět:
Pokud me ebanka nastve, stanu se GEniem!
Datum:
09.04.2002 13:39:32

Zatim jsem si jenom prosel Virtual Tour, ale vypada to dodre. Cenik neznam, ale tezko budou drazsi ne ebanka :-).

http://www.genius.cz/

Jméno:
-woe-
Předmět:
to: E.Z. & MiG
Datum:
22.04.2002 07:53:53

Omlouvam se za pozdni reakci:-)
to E.Z.: stale se domnivate ,ze se jednalo o "vyskakovani si"???
to MiG: co se vypoveditelnosti tyce,myslim ,ze kdyz podepisujeme smlouvu v urcity den,tak ten den je rozhodujici take v tom,jake smluvni podminky se na nas vztahuji , a se kteryma se upisujeme ridit a snimiz i souhlasime.Respektovat a ridit se dle... jsou prece naprosto odlisne veci.(nebo ne:?)Tudiz by pro vas meli platit ty podminky ,ktere byly platne a dle kterych jste se zavazal ridit v den podpisu.Protoze tyto podminky nebyly "nikdy" prohlaseny za neplatne! Ted ,aby nedoslo k omylu ,tak se radeji presvedcte o tom,ze v zadnych novych VP neni napsano,ze tyto plne nahrazuji nebo temito se rusi apod ty stare podminky.
Snad to je srozumitelne.
:-)
BTW: mam dojem ,ze eBanka schvalne vytvari zmatek v cenach (2 ruzne ceniky se stejnou platnosti, dalsi opet nove ceniky od 25/04/2002 ...) nebo ,ze bych tu opet jen na nekoho "vyskakoval"?:-)
-woe-

Jméno:
Předmět:
šok...
Datum:
07.05.2002 15:23:20

Po přečtení všech článků o eBance a jejím zdražení jsem byl poměrně šokován. Jsem její klient již dlouhou dobu, jak je tedy možné, že o takovém kroku (a nejedná se o žádné haléřové položky) jsem nebyl písemně informován?????
Jedná se přece o uměnu smluvních podmínek, samozřejmostí by měla být možnost od smlouvy okamžitě a bezplatně odstoupit. eBanka skutečně pouze mlží, nejsem právník, ovšem z přednášek obchodního práva na VŠE si ještě pamatuji, že jednostranná změna smlouvy není možná - a to i přesto, že cena není podstatnou částí smlouvy. Zajímalo by mě vyjádření právníka-specialisty na kroky eBanky.

Jméno:
-woe-
Předmět:
re:sok....
Datum:
09.05.2002 02:11:38

:-)
...myslim ,ze je to jednoduche.
Jinak ,vsimnul jste si ,ze ze zacatku to tu nekdo nazval"vyskakovani si na PR eBanky":?)
......aach yoo

-woe-