Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Komentáře ke článku "Jak si udržet zákazníka II"


Jméno:
Předmět:
naklady na novho vs. stareho
Datum:
18.09.2001 08:22:42

nejak jsem ani po dnesnim "vysvetleni" nepochopil, proc by naklady na udrzeni existujiciho zakaznika mely prevysit naklady na ziskani noveho. platit to neprestalo ani dnes. a datamining je taky hodne o necem jinem, nez naznacujete. celkovy dojem /nejen z dnesniho prispevku/: povrchni, neuzitecne, bez hlubsi znalosti veci.

Jméno:
Předmět:
"trochu" nepresné
Datum:
18.09.2001 08:50:06

Autor článku si zrejme neuvedomuje (alebo to zle podal ???), že spokojný zákazník generuje pre firmu zisk dlhé časové obdobie o čom svedčí aj využívanie tzv. Life Time Value ukazovateľa. Ak by sme brali do úvahy krátke časové obdobie potom možno čistočne súhlasiť s tvrdením, že získanie nového zákazníka stojí menej ako udržanie si starého. Pre "normálne" firmy, ktorých cieľom je o.i. udržanie sa na trhu a generovanie dlhodobého zisku je však, z hľadiska starostlivosti o zákazníka, krátke časové obdobie irelevantné.
P.S.: Kotlerove základy sú pevné.

Jméno:
Předmět:
Blábol
Datum:
18.09.2001 11:42:53

Ospravedlňovat jednu nepřesnost takovýmhle blábolem...

Souhlasím s určitými rozdíly krátkého a dlouhého období, přesto pořád nechápu, jaké náklady pro mě představuje současný zákazník. Z Vašeho výkladu mám pocit, že by bylo lepší se současných zákazníků zbavovat, tím redukovat náklady a získávat pouze zákazníky nové (nejspíš zadarmo) - tzv. zákazník na jedno použití.

Pokud budeme uvažovat B2B, pak začněte kalkulovat náklady na výběrová řízení atd. Nový zákazník je zatraceně drahý!

Jiří Brázda
Lundegaard

Jméno:
Předmět:
Děkuji za vaše připomínky a náměty
Datum:
18.09.2001 13:35:48

Děkuji všem, kdo mě nutí stát se lepším autorem.

Jméno:
Předmět:
stary vs novy
Datum:
19.09.2001 11:50:26

Kdyz bych vzal clanek fakt vazne a drzel se zasady, ze novy zakaznik je levnejsi nez stary, tak muzu kazdeho zakaznike smele po prvni zakazce vykopnout, protoze prece naklady na ziskani kazdeho noveho jsou mensi, nez udrzeni si toho stareho. Absolutni nesmysl.