Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Komentáře ke článku "CRM ve finančnictví"


Jméno:
Předmět:
Ano, ale
Datum:
07.05.2002 09:40:49

Navázal bych na svůj komentář k článku CRM a co dál ? V uvedeném článku se jedná o jedno CRM řešení, popřípadě o CRM firmu, poskytující data více subjektům. Váš článek CRM ve finančnictví mne utvrzuje v názoru, že takovéto sdílené CRM je reálné jen pro nekonkurenční skupiny. Pak si je dokážu představit celkem bez problémů. Navíc ve Vašem případě nejde o sdílené CRM ale o nezávislé systémy, které spolu komunikují - v tom se lišíte. Přesto si při účasti konkurenčních skupin dokáži představit mnoho situací svádějících ke zneužití (např. seznam klientů konkurenční pojišťovny s četností havárií) a potenciální účastnící si je bohužel představí také.

Jméno:
Předmět:
Re: Ano, ale...
Datum:
07.05.2002 10:12:39

Děkuji za Váš názor. Riziko zneužití mi v případě, který jsem uvedl, nepřipadá větší než například v případě banky, jejímiž klienty jsou konkurenční blue chips společnosti.

Banky mají mechanismy jak tato rizika ošetřit, mají určitou historii, která nedává klientům mnoho důvodů k obavám, že se některé "zajímavé" údaje dostanou konkurenci. Podobnou pozici si budou muset vydobýt společnosti, jejichž CRM a jiné informační systémy budou sdílet důvěrná data. To se podle mne dotýká obecného problému rozvoje technologií, vzrůstající uživatelské pohodlí vs. bezpečnostní rizika.

Jméno:
?
Předmět:
?
Datum:
07.05.2002 21:54:01

Pane Hrůzo, kolik vět je z Vaší hlavy?

Jméno:
Předmět:
Re: ?
Datum:
08.05.2002 09:46:39

Milý otazníku,

pokud není uvedeno jinak, pak všechny.

Je dobrým zvykem na tomto serveru připojovat ke článkům konstruktivní komentáře, pokud možno pod svým pravým jménem.

Jméno:
Předmět:
CRM? A kde?
Datum:
14.05.2002 11:28:02

Stačí se podívat na zkušenosti lidí s českýma bankama (zajímavé zkušenosti jsou často na Penize.CZ) a pak pochopíte, že CRM je v podání ústavů jako je GE nebo ebanka či ČSOB jenom planou frází a nástrojem, jak si pár manažerů banky může namastit kapsy...