Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Komentáře ke článku "Ceník na webu - ano nebo ne"


Jméno:
Předmět:
Druh zbozi
Datum:
08.07.2004 11:59:06

Hodne zalezi na druhu sluzeb nebo zbozi. Domnivam se, ze treba banka nebo prodejce nabytku by cenik na webu mel mit, na druhou stranu treba vyrobce webovych stranek nebo PR agentura spise ne.

Jméno:
Předmět:
Re: Druh zbozi
Datum:
08.07.2004 14:40:40

Prave o to jde. Stale casteji se setkavam s lidmi, kteri se domnivaji, ze i ve Vami zminovanych pripadech by nejaky cenik (byt obecny a ne zcela presny) na webu mel byt. Vzhledem k tomu, ze web mnozi povazuji za komplexni informacni zdroj, mel by poskytovat i tuto informaci, byt v konecne podobe se muze od uvedenych prikladu lisit.

Jméno:
Předmět:
RE: Druh zbozi
Datum:
08.07.2004 17:54:32

Už jsem toto téma tady jednou zmiňoval - http://www.e-komerce.cz/ec/ec.nsf/0/52D350D02ADDA9F4C1256CEE003462E8. V některých případech se jedná o záměr poskytovatele služeb, aby stávající zákazníci nebyli schopni jednoduše zjistit aktuální cenu služby.

Jméno:
Předmět:
Dost divné pojetí..
Datum:
09.07.2004 12:44:12

Přijde mi, že problematiku dost zjednodušujete. Zveřejnění ceníku je přeci obchodní strategií každé firmy. Obecně: Prezentovat na webu je možnost společnosti - nikoliv povinnost a stejné je to se zveřejněním ceníku.kromě toho platí:<br>1. Některé služby se dělají na míru a stanovit ani orientační cenu bez interakce klienta není možné.<br>2. U jiných společností je to zase právě součást strategie. Firma A má třeba dražší službu než firma B. Pokud tam firma A uvede cenu, má konkurenční nevýhodu, přitom její služba může být kvalitnější, což se na webu špatně vysvětluje.<br>3. A vůbec některé společnosti kvůli konkurenci ceníky neuvádějí nikde.

Jméno:
Předmět:
Re: Dost divné pojetí...
Datum:
09.07.2004 13:57:18

Zkuste se na Vámi prezentovaný postoj (s nímž v podstatě souhlasím, protože není v rozporu s tím, co v článku píšu) podívat z pohledu uživatele, který hledá KOMPLEXNÍ informace o službě či produktu. Jednou z důležitějších součástí informačního mixu je přece také cena. Ten, kdo nechce zveřejnit ceník, na to má svaté právo a upřímně řečeno ho k tomu dost dobře ani není možné přinutit. Pouze tvrdím, že ten, kdo se k něčemu podobnému rozhodne, by k tomu měl mít pádný důvod. Uživatelé ceník očekávají a pokud není k dispozici, je jen na nich, jak budou dále reagovat.

Jméno:
Předmět:
Cenik v oboru
Datum:
12.07.2004 23:35:55

Zalezi take na tom, zda vubec nekdo v oboru cenik zverejnuje. Sice je pravda, ze jako zakaznik rad na webu najdu kompletne vsechno vcetne ceny, ale pokud to v nekterem oboru nejde/neni zvykem, tak se stejne musim rozhodnout podle jineho kriteria.

Jméno:
Viktor Zachariáš
Předmět:
Je to podobné jako v kamených obchodech
Datum:
13.07.2004 13:07:46

Když jdete po ulici a díváte se do výloh obchodů - v kolika obchodech mají u vystaveného zboží také uvedené ceny? Jaké jsou to obchody (velké-malé), jaké zboží nabízejí (knihy, obuv, potraviny, oblečení, elektroniku, ...). Někdy musíte vstoupit do obchodu a kontaktovat prodavače, a někdy se ani od něj cenu konkrétního výrobku nedozvíte.