Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Zavináč 2000 zná své vítěze. Ach jo.

Tak a další zavináč je za námi. Když loni Miloš Čermák prohlásil, že soutěž pořádá vlastně proto, aby dostal nějakou cenu, dalo se to brát jako recese. Ale s přibývajícím množstvím sponzorů to přestává být legrace. Stejně tak k pláči jsou jak některé sekce, tak někteří nominovaní, tak skoro všichni výherci.

Nejlepší portál: Seznam
(další nominovaní: Atlas, Centrum)
Jistě mezi nejlepší portály potří Atlas, Centrum a Seznam (v abecedním pořadí) a teprve po hodně dlouhé mezeře jsou “ti další”. Jak ale může vyhrát někdo, kdo už dávno dělá jenom to, co musí, protože zbylí dva to už dávno mají? Je to pro extrémní názory Ivo Lukačeviče? Nebo kvůli návštěvnosti? Rozsahu databáze? Rychlosti vyřízení žádosti o zařazení odkazu? Těžko říct.

Nejlepší zpravodajský web: iDnes
(další nominovaní: Lupa, Neviditelný pes)
Proč se mezi zpravodajskými webz objevil iDnes proti Lupě a Neviditelnému psu? Co je to vlastně zpravodajský server? Můžou proti sobě stát Lidovky a Svět namodro? Nebo Hospodářské noviny a Zive? Že se to nedá srovnávat?

Nejlepší web firmy či instituce: Poslanecká sněmovna
(další nominovaní: Auto Škoda, Ministerstvo vnitra)
Tuto sekci asi nemá smysl komentovat. Buď je třeba ji rozdělit nebo zrušit.

Nejlepší služba: Obchodní rejstřík na Internetu
(další nominovaní: eBanka, Mapy Atlas)
Mezi nejlepší služby se dostal server státní správy placený z našich daní, banka, placená doufejme z poplatků jejích zákazníků a služba, placená z reklamy. Nejlepší tudíž muí být Mapy na Atlasu, protože jsou zadarmo!

Nejlepší wapová stránka: iDnes
(další nominovaní: Click, Juice)
Nejsou Click a Juice spíš služby? Jistě je server iDNES zajímavý, ale nepatří WAPové rozhraní do nabídky každého dobrého zpravodajského serveru? Nevyhrál iDNES už jednoho zavináče právě za svoje služby zpravodajského charakteru?

Nejlepší zábavní server: Novinky.cz
(další nominovaní: Flashfun, Fudge)
Novinky jsou server zábavného zpravodajství nebo možná legrační služba, ale v žádném případě nemají nic společného s legráckami na serverech Fudge nebo Flashfun. Nebo je to naopak? Fakt, že jsou nominovány servery typu Fudge.cz, které podstatnou část svého obsahu těží ze zahraničních webů podobného ražení a to bez nejmenších starostí o autorské práva svědčí o serióznosti celé soutěže.

Nejlepší internetový obchod: Albumcity
(další nominovaní: Vltava, Shop.cz)
Alespoň patří všichni nominovaní mezi obchody. Už jste zkoušeli něco kupovat na AlbumCity? Půlka objednávkových a registračních stránek (ty bez designu) je v angličtině, podivný dlouhoproužkatý design homepage s “nenápadně” umístěným bannerem... Na druhou stranu problémy mají všechny obchody a v AlbumCity mají alespoň dobré oddělení marketingu.

Nejlepší webový designér: Tomáš Vild
(další nominovaní: Adam Hauner, Teac)
Podivná kategorie s ještě podivnějšími nominacemi. A vítěz? Jistě není špatný, ale nejlepší?

Nejlepší internetový novinář: Ondřej Neff
(další nominovaní: Miloš Čermák, Jiří Peterka)
Tato kategorie je přesně ta, o které mluvil Miloš Čermák při předávání prvních zavináčů. Škoda, že tentokrát nevyhrál. Pánové Čermák i Peterka také hojně přispívají do neinternetových médií, takže se nabízí otázka, jestli internetový novinář píše O internetu nebo NA internetu.

Nejlepší internetový podnikatel: Roman Staněk
(další nominovaní: Jiří Hlavenka, Ivo Lukačovič)
Těžko hodnotit, zda milióny dolarů investorů v případě ComputerPressu nebo odkoupení společnosti v případě NetBeans ukazuje na schopnost podnikatelů, ale v každém případě se jedná o úspěch. Kde je ale Seznam rok po opěvovaném vstupu investora?

Osobnost roku: Ondřej Neff
V hlasování čtenářů Reflexu, deníku MF Dnes a měsíčníku Internet zvítězil i tentokrát Ondřej Neff (získal 673 hlasů). Na dalších místech skončili: Miloš Čermák (623), Ivan Straka (410), Jiří Hlavenka (133), Ivo Lukačovič (106).

Tato kategorie je snad také úplně zbytečná, protože Ondřej Neff je nesmrtelný. I když možná si plánoval Miloš Čermák další cenu pro sebe?

V každém případě se můžeme těšit na příští ročník.
Autor: Jiří Rýdl
Datum: 12. ledna 2001 Profil autora  

Jiří Rýdl

PR & marketing manažer Altar Interactive
V minulosti působil např. v Deepend Prague
Zaměřuje se na brand management v oblasti telekomunikací a intertainmentu
Člen PR klubu


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Lajos
Trefa
12.01.2001 14:51
Jiří Rýdl
iDNES
12.01.2001 15:08
Jana Darmovzalová
Kdo byl vlastne nominovan?
15.01.2001 11:04
Jiří Rýdl
Nominovani
15.01.2001 13:03
David Soušek
Konečně
17.01.2001 14:51
David Soušek
Je to směšné
17.01.2001 14:58
Jiří Rýdl
Litovat?
18.01.2001 10:14