Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Portál na hodnocení lékařů a zdravotnických zařízení – toplekar.cz - vytvořila Et netera

Společnost Et netera spustila specializovaný internetový portál toplekar.cz. Cílem tvůrců bylo vytvořit službu, která by pacientům umožnila, aby si - na základě hodnocení jiných lékařů - mohli vybrat spolehlivého doktora či zdravotnické zařízení. Autoři projektu ze společnosti WIDEFIELD se podle svého prohlášení dotazují přímo českých lékařů a zjišťují, na jakého kolegu by se obrátili, pokud by onemocněli oni sami případně osoba jim blízká a které zdravotnické zařízení by si v takovém případě vybrali.

V České republice je podle firmy Et netera zhruba 45 tisíc lékařů a asi 28 tisíc zdravotnických zařízení. Dosud přitom neexistoval žádný nástroj, který by laikům pomohl, aby se v tak široké nabídce zorientovali. A jak tvůrci dodávají, objektivní měřítko kvality přitom nelze - vzhledem ke specifickým podmínkám práce konkrétních specialistů - nastavit. A protože lékaři jsou v ČR obecně považováni za důvěryhodné, doporučení od nich lze považovat ze velmi cený zdroj informací.

Důvod, proč při hodnocení vycházejí z názoru ostatních lékařů shrnul autor projektu, Jaroslav Klapal ze společnosti WIDEFIELD: "Máme za to, že v medicíně, stejně jako v jiných oborech, o svých kvalitách profesionálové vzájemně vědí, hlavně v rámci vlastních specializací." Záměr tvůrců projektu podpořilo také několik českých špičkových odborníků, kteří se stali odbornými partnery projektu. „Když je lékaři špatně, obrátí se primárně na svého kolegu známého. Věří mu, chce mít jistotu, že se o něj dobře postará,“ míní děkan 1. lékařské fakulty Karlovy univerzity, profesor Tomáš Zima. „Upřímně řečeno, jestliže nejste schopen hodnotit svého kolegu, kdo vám bude věřit ve vaší vlastní práci,“ dodal profesor Karel Cvachovec, přednosta kliniky anesteziologie a resuscitace FN Motol.Na portálu najdou návštěvníci především vyhledávač, ve kterém mohou vyhledávat podle jména či odbornost a získat tak seznam odborníků a institucí v dané oblasti. Jména lékařů, které doporučil někdo z kolegů, jsou označena ikonou "Top lékař". Další obsah portálu tvoří denně aktualizované tematické zpravodajství, které má na starosti redakční tým provozovatele a odborní partneři. V blízké době by se zde měly objevit i výsledky různých výzkumů z oblasti medicíny či například on-line poradny vybraných odborníků.

Autor: David Kozák
Datum: 8. února 2011 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz