Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

GetIT nabízí podnikatelům nové možnosti financování

Portál GetIT pomůže českým podnikům získat přístup k finanční podpoře z fondů Evropské unie na rozvoj informační infrastruktury a nabídne další služby.

V rámci celoevropského projektu Grantového poradenství EUGA (European Union Grant Advisor) se Microsoft Česká republika podílí na unikátním projektu Hospodářské komory ČR, České agentury na podporu obchodu a Czech ITC Aliance, GetIT. Cílem projektu GetIT je poskytnout českým firmám a podnikatelům informace a poradenství v oblasti využití informačních technologií a získávání finanční podpory rozvoje IT infrastruktury od Evropské unie.

Projekt GetIT nabízí bezplatné i komerční služby, které zahrnují poradenství a přípravu žádostí o granty, dotované poradenství v oblasti evropských fondů a IT rozvoje, projektové financování, elektronický obchod s nabídkou hardware i software za zvýhodněných podmínek a vzdělávací kursy.

Společnost Microsoft se na provozu portálu GetIT a nabídce služeb podílí finančním příspěvkem a technologickou podporou. V souvislosti s projektem se Microsoft věnuje také vzdělávání partnerů a podnikatelů ve spolupráci s celkem 120 informačními místy pro podnikatele v České republice.


O projektu GetIT

Portál GetIT je bezplatným a unikátním zdrojem informací, které pomáhají českým podnikatelům a firmám získat prostředky z fondů Evropské unie pro financování investic do informačních technologií. Nabídka portálu zahrnuje informace o jednotlivých fondech EU, školení o využití informačních technologií v podnikání, možnost porovnání vybavenosti IT s dalšími společnostmi ve stejném oboru a nákup produktů a služeb za zvýhodněné ceny. Součástí poskytovaných služeb je také komplexní vypracování žádosti o grant na míru dané společnosti.

Podrobnější informace o projektu GetIT naleznete na adrese www.getit.cz.


O programu grantového poradenství EUGA

Cílem programu je ulehčit malým a středním firmám, univerzitám, orgánům státní správy a dalším oprávněným subjektům přístup ke grantům obecně, zejména pak ke grantům ze strukturálních fondů Evropské unie.

Program EUGA nabízí mimo jiné prostřednictvím specializovaného internetového portálu aktuální databázi grantů určených pro investice do informačních technologií, služby specialistů společnosti Microsoft a služby externích poradenských firem. Databáze grantů je aktualizována jednou týdně. V současné době je program grantového poradenství společnosti Microsoft v rámci programu EUGA – European Union Grant Advisor provozován společností Microsoft v 11 zemích EU, plánem je nabídnout tuto službu do konce roku celou EU25.

Více informací o programu naleznete na adrese www.vzestup.cz a http://www.microsoft.com/cze/mojefirma/euga/home.aspx.
Autor: Redakce
Datum: 28. listopadu 2005

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz