Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Přehled událostí 32. týdne

Co se stalo ve světě e-komerce, potažmo m-komerce v posledních dnech a týdnech? Realizované kontrakty, nové či vylepšené produkty, hodpodářské výsledky firem, statistická data či ocenění. Přehled je důležitý.

Vývojářskou firmu mSpoke koupila společnost LinkedIn, provozovatelka stejnojmenné sociální sítě. Akvírovaná firma dodává na trh trojici specializovaných softwarových produktů: mPower (usnadňuje cílení perzonalizovaného obsahu), mTrend (API pro sledování aktivit konkurence a současných trendů) a mSense (analýza a podpora tvorby metadat).

Smartphony BlackBerry od společnosti Research In Motion odmítla pro potřeby svých zaměstnanců využívat Evropská komise. Rozhodla se využít iPhone od firmy Apple a telefony od společnosti HTC. Důvodem je údajně obava o bezpečnost dat přenášených z/do handheldů kanadského výrobce.

Rozpory ohledně bezpečnosti přístrojů BlackBerry údajně vyřešily společnost Research In Motion a vláda Saúdské Arábie. Firma se podle serveru Telegraph.co.uk zavázala umístit v zemi svůj server, což tamějším orgánům umožní kontrolovat tok dat. Saúdskoarabská vláda se proto rozhodla ustoupit od původního rozhodnutí, že kvůli obavám o bezpečnost znemožní odesílání zpráv prostřednictvím BlackBerry.

Věcný záměr elektronizace legislativy a vzniku elektronické Sbírky zákonů schválila vláda ČR.

Rakouský státní archiv spolu s Rakouským spolkovým kancléřstvím pověřil společnost Siemens IT Solutions and Services elektronizací uložených historických dokumentů. Součástí projektu je i vytvoření všeobecné licence, která umožňuje bezplatné používání archivačního řešení veřejným úřadům všech zemí, měst a obcí. Siemens bude podporu elektronického archivu zajišťovat 8 let a pro Státní archiv zřídí i internetový obchod. Hodnota celého projektu dosahuje 4,58 milionu eur.

Další verzi informačního systému K2 uvedla na trh společnost K2 atmitec. Nejdůležitější novinkou je propojení s platformou pro tvorbu internetových obchodů FastCentrik od společnosti NetDirect.

Technologii DNSSEC, která zvyšuje zabezpečení doménových jmen, využívá dle správce TLD .cz sdružení CZ.NIC více než 100.000 českých domén. To zároveň znamená, že je zabezpečena zhruba každá sedmá doména, neboť dle správce počet registrovaných domén .cz překonal hranici 700 tisíc.

Vývoj služby Vawe, kterou spustila zhruba před rokem, oficiálně ukončila společnost Google. Dle vyjádření zástupců firmy se nesetkala s takovým zájmem, jaký očekávali. Současně Google oznámil, že vybrané technologie hodlá začlenit do jiných svých služeb.

Mírně omezenou možnost přepínání mezi různými účty založenými na jejích službách představila společnost Google. Po povolení této možnosti v hlavním účtu - pod který se ostatní přidají - lze snadno přistupovat např. k elektronické poště, kalendářům, čtečkám RSS a některým dalším službám. Např. dokumenty však tuto alternativu zatím neumožňují. Povolení více účtů také omezí off-line správu e-mailů či kalendářů prostřednictvím Google Gears.
Autor: David Kozák
Datum: 10. srpna 2010 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz