Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

BEA eWorld vs. IBM DeveloperWorks

V posledních několika týdnech jste určitě zaznamenali záplavu zpráv z konferencí BEA eWorld a IBM DeveloperWorks, která se tento týden koná v New Orleans.

Ve zprávách z těchto konferencí jsou zřejmé dvě věci:
1. Firemní integrace aplikací je velkým tématem – někteří odborníci ji považují za rozhodující aplikaci webových služeb.
2. Společnost s nejlepší platformou pro vývoj a integraci aplikací si získá přízeň vývojářů.

Společnost BEA je přesvědčena, že v těchto dvou oblastech předstihla IBM. V souvislosti s těmito oznámeními si myslíme, že by vám pomohlo mít k dispozici stručné shrnutí posledních zpráv společnosti BEA a odezvy, kterou vyvolaly mezi odborníky.

BEA eWorld
Konference eWorld 2003 se soustředila na konvergenci. Během ní byl představen radikálně odlišný přístup společnosti BEA k integraci a vývoji aplikací. BEA v nových verzích WebLogic Enterprise Platform konvergovala funkčnost pro vývoj aplikací s funkcemi požadovanými pro integraci aplikací, protože všechny vývojové projekty vyžadují také nějakou práci na integraci.

Cílem strategie společnosti BEA je usnadnit podnikům hlavní úkol, se kterým si musí v současné době poradit – firemní integraci.

S nástrojem WebLogic Workshop je BEA jediným výrobcem, který se snaží vývojářům zjednodušit Javu. Workshop není jenom nástroj – je to ukázka filozofického rozdílu mezi společnostmi BEA a IBM. Nástroje IBM neřeší nejakutnější požadavek vývojářů a zákazníků, jímž je zjednodušení vývoje a integrace aplikací.

Několik odborných analytiků nám k tomu nabídlo své názory.
"Betaverze Workshopu 8.1 odhaluje pozoruhodnou vizi. Workshop zjednodušuje návrh a vývoj aplikací orientovaných na služby a složených aplikací tím, že skrývá programovací rozhraní J2EE, jimiž jsou aplikace provázány." – Gartner

"Gartner Group nazývá takovouto architekturu aplikací SOA – service oriented architecture a způsob vývoje aplikací podle této architektury se nazývá SODA – service oriented architecture of applications. Zjednodušeně řečeno se jedna o návrh a vývoj aplikací založených na komponentách, které poskytují svou aplikační logiku ve formě služby. Zjednodušení vývoje a tedy zvýšení produktivity vývojářů aplikací dochází tím, že BEA WebLogic Workshop umožní rozdělit vývojové týmy na specializované vývojáře těchto komponent a vývojáře aplikací, které tyto komponenty skládají do výsledné SOA aplikace bez nutnosti ovládat vývoj podle objektově orientovaného přístupu programování a bez znalosti J2EE norem", dodal na vysvětlenou zástupce BEA Systems.

"Tímto oznámením se BEA dostává do pozice vedoucího dodavatele aplikační platformy s plně integrovanými produkty a nástroji, jakmile se v létě dostanou na trh." – Gartner
Autor: Redakce
Datum: 11. dubna 2003

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz