Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Evropští maloobchodníci vylepšují své služby prostřednictvím mobilních řešení

Společnost IDC vydala zprávu IDC Retail Insights, která se zaměřila na specifika využití síťových a mobilních řešení v rámci evropského maloobchodu a na strategii obchodníků, trendy, krátkodobé priority a investiční plány.

Průzkum, na jehož základě zpráva IDC Retail Insights vznikla, potvrdil, že maloobchodníci pokračují v implementaci řešení na bázi IP sítí a mobilních služeb, která zkracují vzdálenost mezi nimi a jejich zákazníky.

"Z průzkumu vyplývá, že mobilní interakce se zákazníky maloobchodníkům umožňuje, aby povýšili platební systémy, loajalitní systémy, zákaznický servis a samozřejmě také možnosti propagace a jiných forem podpory nabídky na vyšší úroveň," shrnul výsledky studie Ivano Ortis, ředitel výzkumu IDC Retail Insights v regionu EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika). "Náš výzkum ukázal, že strategie evropských retailových prodejců se v oblasti mobilních sítí z oblasti vnitřní spolupráce a řízení dodavatelského řetězce přesouvá do vztahů se zákazníky."

Mimo to, že prostřednictvím integrovaných sítí a mobilních řešení optimalizují efektivitu provozu, usilují evropští maloobchodníci také o jejich využití při dalším vylepšování vztahů se stávajícími i potenciálními zákazníky. Spojenci jsou na internetu denně a trvale a rychle roste také počet uživatelů chytrých mobilních telefonů. Maloobchodníci dle analytiků rozpoznali obrovské možnosti, které tyto prostředky nabízejí v oblasti marketingu, prodeje a také zákaznického servisu.

Podle průzkumu výdaje na síťové vybavení a specializovaná mobilní řešení i v roce 2010 (a také v dalších letech) dále porostou. Nejvýznamnější nárůst investic analytici očekávají u prodejců smíšeného zboží a potravin.
Autor: David Kozák
Datum: 3. června 2010 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz