Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

České firmy na veletrhu Systems 2000 v Mnichově

Záměrem českých IT firem byl průnik na německý trh, který v současné době vykazuje velkou dynamiku a s tím související poptávku po IT odbornících. Proto je zde účast našich firem velmi žádoucí. Společnosti Deltax Systems, EBE, ET NETERA a Logos tak ukazují alternativu k nabídkám pracovních příležitostí v Německu. Účast těchto firem potvrzuje, že ČR je v této situaci schopná nabízet nejen jednotlivé IT odborníky, ale i kvalitní komplexní řešení a služby.

Záměrem českých IT firem byl průnik na německý trh, který v současné době vykazuje velkou dynamiku a s tím související poptávku po IT odbornících. Proto je zde účast našich firem velmi žádoucí. Společnosti Deltax Systems, EBE, ET NETERA a Logos tak ukazují alternativu k nabídkám pracovních příležitostí v Německu. Účast těchto firem potvrzuje, že Česká republika je v této situaci schopná nabízet nejen jednotlivé IT odborníky, ale i kvalitní komplexní řešení a služby.

Účast na veletrhu Systems 2000 vznikla ze společné iniciativy Bavorského státního ministerstva hospodářství, dopravy a technologie, obchodně ekonomického úseku Generálního konzulátu v Mnichově a České agentury na podporu obchodu/CzechTrade. Bavorské ministerstvo hospodářství a CzechTrade poskytly také finanční podporu na tuto akci. Během konání veletrhu ve dnech 6.-10.11.2000 v Mnichově se české firmy prezentovaly formou společné expozice.

Jak řekl pan Zdeněk Kočárek, vedoucí kanceláře CzechTrade v Německu: “Ačkoliv se jedná o první akci pro české firmy v oboru IT v Německu, považujeme její průběh za úspěšný. Věříme, že na ni navážeme dalšími akcemi na podporu obchodních aktivit českých IT firem na německém trhu.”

“Hlavním přínosem veletrhu jsou navázané obchodní kontakty s potenciálními partnery a zákazníky.”, shodli se představitelé vystavujících firem Martin Holečko (ředitel společnosti ET NETERA s.r.o.), Ivo Šimek (člen představenstva Deltax Systems a.s.) a Pavel Šťovíček (ředitel společnosti Logos s.r.o.). Dále konstatovali: “Jako největší bariéru při navazování spolupráce vnímáme nedostatečné povědomí o kvalitě produktů a služeb, které jsou schopny nabídnout české IT firmy.”

Účast byla podpořena i návštěvou zástupce Generálního konzulátu ČR v Mnichově pana Zdeňka Fajkuse, který rovněž nabídl firmám svou pomoc a navrhl organizaci další prezentace českých IT firem v Bavorsku na jaře 2001 v prostorách Českého centra v Mnichově.
Autor: Redakce
Datum: 16. listopadu 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz