Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Práce v Irsku na www.irelandjobs.cz

Po vstupu Česka do Evropské unie nastala pro obyvatele naší země poměrně nová situace. Irsko, Velká Británie a Švédsko na rozdíl od dalších členských států nevyužili možnosti dočasně "uzavřít" svůj pracovní trh pro obyvatele nových členů unie. Češi tak mohou v těchto zemích hledat práci už dnes. První online reakce na novou situaci přišla právě v těchto dnech...

Gary Mullan a Jim Murray, majitelé personální agentury Prosperity Recruitment, v těchto dnech spustili server www.irelandjobs.cz nabízející pracovní příležitosti v Irsku. Reagují tak na novou situaci, která nastala po vstupu Česka do Evropské unie. "Naším cílem je zprostředkovat irským zaměstnavatelům přímý kontakt s kvalifikovanou pracovní silou v nových členských zemích EU, očekáváme, že Češi vyplní nedostatek především v kvalifikovaných technických profesích," řekl o projektu Gary Mullan.

Obdobné stránky podle tiskové zprávy už od začátku léta fungují v Polsku a zájem o jejich nabídku je velký.

Vyhledávat je možné z více než dvaceti oborů - od technických profesí, přes příležitosti pro řemeslníky, až po nabídky pracovních příležitostí v oblasti cestovního ruchu. Na nabídky je možné okamžitě reagovat a prostřednictvím Internetu poslat potenciálním zaměstnavatelům životopis.

Pro uchazeče o práci jsou služby serveru bezplatné.

Do budoucna hodlají provozovatelé obsah serveru dále rozšiřovat. Nabídnou chtějí například informace pro uživatele, kteří se chtějí do Irska přestěhovat za prací. V současnosti už např. funguje online vyhledávání ubytování v Irsku. Připravuje se také možnost přímé rezervace letenek či informace o jazykových kurzech a studiu v Irsku.
Autor: David Kozák
Datum: 17. srpna 2004 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz