Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Platba.cz umožňuje přijímání on-line platby kartou v českých internetových obchodech

Jako první v České republice nabízí platební portál PLATBA.CZ jednoduchou a široce dostupnou možnost on-line příjmu a zúčtování plateb z platebních a kreditních karet.

Možnost platit za zboží a služby on-line prostřednictvím internetu je klíčová pro rozvoj elektronické komerce. Z různých možností jsou právě platby kartou tím nejpohodlnějším a ve světě nejpoužívanějším řešením. Pro české elektronické obchody tu již několik let existuje bohužel pouze teoretická možnost příjmu on-line platby kartou, tzv. SET. SET (neboli Secure Electronic Transaction) je sice technologicky pokročilé řešení, v praxi se ovšem kvůli řadě omezujících podmínek (omezeno pouze na držitele karet od Komerční banky, uživatel si musí na svém počítači nainstalovat speciální SET peněženku, tedy nedá se platit z jiného počítače, atd.) s jeho aplikací na českém internetu prakticky nesetkáme.

Platební portál PLATBA.CZ naproti tomu přináší jednoduché řešení platebních transakcí včetně dalších služeb obchodníkům, a proto nyní přichází s možností on-line příjmu a zúčtování plateb platebními kartami. Na straně zákazníka není potřeba instalovat žádný software ani provádět jiné speciální akce.

Platit je možno jakoukoliv kartou (kreditní nebo debetní) typu EuroCard / MasterCard nebo VISA, vydanou libovolnou bankou na světě. Jedná se o karty s profilovým písmem, tzv. embossované karty - karty typu VISA Electron se použít nedají. Všechny údaje při platbě kartou se samozřejmě přenášejí zabezpečeny šifrováním.

Technologie příjmu platebních karet je realizovaná ve spolupráci s Tatrabankou. Podmínky a veškeré náležitosti spojené se zřízením a používáním tohoto platebního způsobu pro obchodníky na internetu nalezne zájemce na portálu PLATBA.CZ, konkrétně na adrese http://CARDPAY.PLATBA.CZ

Platební portál PLATBA.CZ je produktem společnosti Globe Internet. PLATBA.CZ navazuje na poslední krok nákupu v elektronickém obchodě. Náročnější obchodníci mohou sami definovat grafický vzhled stránek. Jednotlivé platební metody předkládané zákazníkovi k výběru jsou reprezentovány ikonami a jednoduše napojí platícího zákazníka se všemi parametry platby zabezpečeným způsobem na příslušnou platební bránu. Zákazníci mohou podle variabilního symbolu zpětně dohledat a kontrolovat stav své platby.

PLATBA.CZ je provozována na stabilním a výkonném dedikovaném serveru IBM RS/6000 pod operačním systémem AIX.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 5. září 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

mono
Co ma z toho obchodnik?
06.09.2001 07:21
Martina Gajdostikova
Co ma z toho obchodnik
10.09.2001 13:11
mono
Podme nakupovat zadarmo
12.09.2001 07:31
Martina Gajdostikova
CardPay versus TatraPay
12.09.2001 10:12
Miroslav Sadilek
Opravdu to funguje?
14.09.2001 13:31