Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

SilverStream - webové služby pod křídly Novellu

Společnost SilverStream Software dodává software a služby, které firmám z žebříčku Global 2000 umožňují rychlé zavedení podnikových eBusiness řešení. Řešení založená na platformě SilverStream využívají standardy jako Java a XML, které umožňují sjednotit všechny příslušné informace a služby pro zákazníky, partnery a zaměstnance, a přitom využít předchozí investice do technologií.

Společnost SilverStream byla založena v roce 1996 a v současné době zaměstnává stovky odborníků po celém světě. Řešení SilverStream využívá mnoho známých společností a organizací jako je např. ADC Telecommunications, Amerisure Insurance, Home Depot, Chicago Stock Exchange, Samsung Electronics, Sears, Qwest Communications či US Cellular.

SilverStream eXtend

V oblasti webových služeb nabízí společnost SilverStream Software vysoce výkonné nástroje integrované na webové služby zaměřené vizuální prostředí pro rychlý vývoj a správu podnikových informačních systémů nazvané SilverStream eXtend, jehož nejnovější generace byla představena 18. března tohoto roku.

O tom, že eXtend nabízí vysokou úroveň služeb svědčí i ocenění, která získal. Například "Produkt roku 2002" časopisu eAI Journal, předního měsíčníku zaměřeného na eBusiness, integraci aplikací a Web Services či "World Class Product Award" časopisu Web Services Journal, měsíčníku zaměřeného na webové služby.

SilverStream eXtend je kompatibilní se všemi známými aplikačními servery, včetně BEA WebLogic a IBM WebSphere a je charakteristický konvergencí integrace a interakce ve snadno použitelném integrovaném vizuálním prostředí. Tom Dwyer z Aberdeen Group o tomto produktu řekl: "V současné době se stále více prosazují architektury založené na službách. Potřebám zákazníků proto nejlépe vyhovují společnosti, které nabízejí rychlou integraci a interakci a podporují všeobecně přijaté standardy. SilverStream eXtend je jedním z nejlepších příkladů této nové třídy produktů."

SilverStream eXtend obsahuje revoluční technologii pro XML integraci legacy systémů, řízení podnikových procesů, interaktivních aplikací, personalizace, správy obsahu, správy uživatelů, podpory bezdrátových zařízení atd. Vývojářům aplikací umožňuje rychlou tvorbu vysoce interaktivních řešení, která integrují existující podnikové systémy a poskytují informace a služby klíčovým podnikovým složkám.

Produktová sada SilverStream eXtend zahrnuje SilverStream eXtend Composer, který umožňuje tvorbu Web Services od začátku, nebo z již existujících backendových systémů nebo dat. SilverStream eXtend Director zpracovává webové služby a poskytuje informace odpovídajícím způsobem libovolnému systému a uživateli, a to na libovolném zařízení. SilverStream eXtend Workbench je jednotné integrované vývojové prostředí zaměřené na webové služby určené pro produktovou řadu SilverStream eXtend. Čtvrtou a poslední součástí je pak SilverStream eXtend Application Server, jež zahrnuje J2EE aplikační server a engine pro webové služby.

eXtend Composer

SilverStream eXtend Composer 3.5 umožňuje vytvářet aplikace orientované na webové služby tak, že integruje a sestavuje již existující funkcionalitu do nových širších celků. Usnadňuje automatizaci, správu a návaznost podnikových procesů, integraci mainframových systémů, AS/400s, zděděných VAX/VMS, krabicových aplikací včetně SAP a Peoplesoft, UNIXových víceuživatelských prostředí a dalších systémů, aniž by se narušil chod podniku, takže důležité informace a transakce je možné převést do nových webových aplikací, které mohou být vytvořeny např. pomocí frameworku SilverStream eXtend Director.

eXtend Composer umožňuje podnikům nabídnout jejich obchodní systémy jako webové služby a sestavit je do vyšších procesních celků, které se stanou základem pro kompletní integraci systémů a automatizaci procesů. Díky konektivitě na mainframy, AS/400, telnet aplikace, podnikové systémy, krabicové produkty jako SAP, webové stránky, EDI exchange a další systémy, nabízí rozsáhlé možnosti integrace ve snadno použitelném vizuálním prostředí. Podniky jsou tak schopné rychle vytvořit nové, výkonné aplikace založené na webových službách.

eXtend Composer podporuje známé J2EE aplikační servery a zaručuje tak nevyšší úroveň rozšiřitelnosti a spolehlivosti. Kromě podpory předních enterprise technologií, včetně všech XML slovníků a J2EE technologií má také vestavěnou podporu nově vznikajících standardů jako SOAP, WSDL, UDDI nebo WSFL.

Brian Barbash, recenzent časopisu Web Services Journal o eXtend Composeru řekl: "Vývojový cyklus v Composeru je snadný proces, který je u všech aplikací stejný? eXtend Composer od SilverStreamu poskytuje vývojářům výkonné IDE, ve kterém vytváří na služby orientované aplikace. Díky eXtend Connect Family, Composer podnikům umožňuje využít investice do zděděných aplikací a dat, a poskytnout je důvěrným obchodním partnerům. Composer nabízí intuitivní, organizované pracovní prostředí pro vývoj webových služeb."

eXtend Director

SilverStream eXtend Directror je speciální J2EE aplikační framework poskytující infrastrukturu potřebnou pro rychlý vývoj dynamických webových, bezdrátových a portálových aplikací. Nadcházející verze 4.0 eXtend Director využívá J2EE 1.3 a vývojářům i uživatelům proto nabízí řadu nových, dosud nepoznaných možností. Použitím eXtend Director mohou podniky tvořit sofistikované podnikové aplikace, které používají webové služby a přináší personalizované a důležité informace komukoliv na jakékoliv zařízení bez ohledu na typ připojení.

eXtend Workbench

SilverStream eXtend Workbench je jednotné integrované vývojové prostředí zaměřené na webové služby určené pro produktovou řadu SilverStream eXtend. Poskytuje lehce použitelné nástroje, které urychlují vývoj a nasazení moderních J2EE aplikací a webových služeb. Verze 2.0 eXtend Workbench je plně kompatibilní se standardy J2EE 1.3.

eXtend Application Server

SilverStream eXtend Application Server poskytuje nejkomplexnější podporu pro tvorbu a odlaďování výkonných, na standardech založených a na platformě nezávislých aplikací. K použití nabízí eXtend Workbench, jBroker Web, jBroker MQ a jBroker ORB, plus nástroje a infrastrukturu potřebné pro vytváření firemních aplikací.

SilverStream patří Novellu

V pondělí 10. června oznámily společnosti Novell a SilverStream Software akvizici SilverStream společností Novell (viz článek Novell kupuje SilverStream). Akvizice je součástí plánu společnosti Novell stát se vedoucí silou na poli komercializace webových služeb. Akvizice významně podpoří vizi jednotné Sítě (one Net) společnosti Novell, když zákazníkům umožní rychle vytvořit obchodní aplikace postavené na nejnovějších webových technologiích a přitom využít stávající investice do IT.

Díky akvizici společnosti SilverStream se nabídka společnosti Novell rozšíří o nástroje potřebné k nasazení webových aplikací a business řešení, vývoji Web Services aplikací a spolehlivé, bezpečné síťové infrastruktury.

"Novell je na dobré cestě zaujmout vedoucí postavení na rychle rostoucím trhu Web Services řešení," řekl Jack Messman, předseda, prezident a CEO společnosti Novell. "Díky technologiím Novellu a SilverStreamu zákazníkům nabídneme ideální architekturu pro tvorbu nové generace systémů. Umožníme jim tak nasadit nové technologie s nízkými náklady a zároveň plně využít předchozí investice do IT. Díky schopnosti poskytovat novou generaci Web Services řešení, posunujeme Novell kupředu na cestě směrem k růstu a profitabilitě."

Vývoj webových služeb je jednou ze tří základních komponent platformy společnosti Novell. Produktová řada SilverStream eXtend se tak stane významnou součástí komplexní strategie jednotné Sítě společnosti Novell, předního poskytovatele softwaru pro služby Sítě, do kterého přináší kvalitní řešení pro plánování, nasazení a řízení současných rozsáhlých business aplikací.
Autor: David Kozák
Datum: 23. července 2002 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz