Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Portál celní správy vytvoří Unicorn

Společnost Unicorn se stala vítězem výběrového řízení na dodavatele softwaru pro vybudování portálu Celní správy ČR, které vyhlásilo Generální ředitelství cel.

Cílem chystaného portálu je zastřešit aplikace užívané Celní správou ČR. V rámci projektu, jenž zahrnuje internet i intranet, zajistí společnost Unicorn kompletní řešení - vývoj, instalaci, konfiguraci i implementaci softwaru, školení uživatelů a samozřejmě také záruční servis. Portál nebude sloužit jen zaměstnancům celní správy, kteří v něm získají jednotný přístupový bod ke všem potřebným informacím a aplikacím, ale také široké veřejnosti. Ta zde nalezne především aktuální informace. Termín dokončení portálu byl stanoven na květen roku 2005.

"Cílem celého projektu je pomoci zaměstnancům Celní správy zefektivnit práci s informacemi a usnadnit jim vzájemnou spolupráci a publikaci aktuálních informací pro veřejnost," popsal cíle projektu generální ředitel a předseda představenstva společnosti Unicorn Vladimír Kovář. "Jsem rád, že Generální ředitelství cel vsadilo na špičkové technologie, aplikace a služby, díky kterým jsme vytvořili komplexní řešení ušité na míru, které navíc bude možné do budoucna dále rozšiřovat a přizpůsobovat požadavkům zákazníka," dodal.

Řešení portálu bude založeno na technologiích společnosti Microsoft a uživatelům přinese celou řadu výhod a vylepšení. Například jim bude stačit pouze jedno přihlášení, aby mohli využívat všechny dostupné aplikace. K dispozici také budou mít fulltextový vyhledávač Tovek, jenž usnadní vyhledávání potřebných informací a dokumentů. Portál bude zajišťovat také celou řadu dalších služeb jako například upozorňování na změny sledovaných dokumentů, diskusní skupiny a konference, knihovny dokumentů apod. Každý uživatel si navíc bude moci portál personalizovat tak, aby měl snadný přístup k těm informacím, které potřebuje.

Prostřednictvím portálu bude také možné "řídit práci", a to díky funkcím, umožňujícím definovat pracovní procesy a jednotlivé pracovní kroky, u kterých je možné dále definovat řadu atributů jako např. prioritu, odpovědného pracovníka apod.

Počítá se také s možností integrovat do portálu další aplikace. Pomůže k tomu technologie WebParts, která "těží z výhod platformy .NET". "Integrace aplikací umožní například sjednotit vzhled a chování aplikací, využívat centrální správu uživatelských účtů a funkčnost jednotného přihlášení uživatele (single sign-on)," píše se v tiskové zprávě společnosti Unicorn.
Autor: David Kozák
Datum: 5. října 2004 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz