Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Invex2001: Křišťálové disky mají majitele!

U příležitosti XI. ročníku mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX získalo devět vystavovatelů, z toho čtyř domácí, z rukou generálního ředitele BVV, a. s., Jiřího Škrly a rektora Masarykovy univerzity v Brně Jiřího Zlatušky – za asistence poslanců Ivana Langra, Vladimíra Mlynáře a ministra K. Březiny – prestižní cenu Křišťálový disk za nejlepší vystavovaný produkt.

Z šestašedesáti přihlášených původně přihlášených exponátů jich hodnotitelská komise nominovala jedenatřicet a o vítězích rozhodla Akademie informačních technologií, které letos předsedal rektor Masarykovy univerzity v Brně Jiří Zlatuška.

V kategorii Počítače a pracovní stanice Akademii zaujal Microprocessor IBM Power 4, poslední novinka z vývojových laboratoří IBM, která je v současnosti nejvýkonnějším 64bitovým procesorem nové generace. Mezi periferními zařízeními uspěl miniaturní ruční skener C Pen 600 MX švédské C Technologies AB Lund, který na INVEXu vystavovala firma ICE. Videokamera micro MV Sony DCR-IP5 zvítězila v kategorii Produktů z oblasti IT pro domácnost a volný čas. Kategorii Softwarem pro tvorbu a vývoj aplikací zvítězil BizTalk Server 2000 Microsoftu, který spojuje v jediném produktu integraci podnikových aplikací, integraci business-to-business a pokročilou technologii BizTalk Orchestration.

V kategorii Aplikovaný software pro profesionály převzal Křišťálový disk Autodesk Inventor pražské společnosti Autodesk. Mezi aplikovaným software pro volný čas, vzdělávání a domácnost zaujal produkt Tutor 2000 společnosti Kontis. V mobilních zařízeních ICT letos uspěl Benefon Esc! finského výrobce Benefon OYJ, který využívá rádiová pásma mobilních operátorů GSM a současně satelitní systém GPS. U síťových a komunikační zařízení byl na INVEXu jedničkou Miracle 2030 výrobce Miracle Group Praha a v ostatních produktech ICT se ujala služba ClickBox RadioMobilu.

Cenu Hospodářských novin obdržela náchodská firma Level za GSM Automat GB 060.

Dvanáctičlenná odborná porota vybrala i nejlepší expozice v rámci základního kola soutěže Expo Image. Nejvíce zaujaly stánky Eurotelu, pražské HKE, LCS International, Microsoft a Navision.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 19. října 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz