Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Největší hotelová síť v ČR plánuje on-line rezervace

Největší hotelová síť v tuzemsku OREA HOTELS, která čítá 24 hotelů, mezi nimiž je například brněnský komplex Voroněž, pražský hotel Pyramida a nebo restaurant Poštovní Dvůr v Karlových Varech plánuje na počátek roku 2001 vstoupit na trh s jedinečným prodejním systémem, který umožní v reálném čase provést rezervaci v jakémkoliv členském hotelu sítě.

Může se tak dít buď prostřednictvím serveru www.orea.cz, zelené linky 0800120012 a nebo v jednotlivých hotelech, které se budou tak vzájemně vytěžovat.

Klienti tak budou mít možnost udělat rezervaci přímo, bez prostředníka a dalších poplatků. Spojení možností internetu a zelené linky je osvědčenou metodou a zvýšení počtu prodejních míst o každý hotel sítě také už na mnohých místech ve světě funguje.

Vedení společnosti předpokládá zájem i ostatních hotelů, které budou moci vstoupit do sítě prostřednictvím franchisingu. Ve srovnání se zahraničními řetězci chce OREA HOTELS nabídnout výrazně nižší franchisové poplatky a tím i otevřít dveře hotelům v méně atraktivních lokalitách, kde zatím své vlastní hotely neprovozuje.

Po třech letech ztrát by měla OREA spol. s r.o. skončit rok se ziskem. Meziročně se tržby zvýšily o 16,5%. OREA HOTELS v roce 1999 dosáhly souhrnně cca 60 mil Kč zisku, v roce 2000 se předpokládá cca 150 mil Kč zisku.

Loni firma investovala do modernizace 60 milionů korun a investice pohltil hotel Pyramida, v letošním roce probíhají právě dvě investiční akce v Mariánských Lázních v hotelu Monty a Bohemia, dále ve Špindlerově Mlýně v hotelu Horal, celkem za 91 mil. Kč a roce 2001 bude modernizováno za více než 80 mil Kč v Krkonoších hotel Arnika, v Brně hotel Santon a pražská Pyramida dokončí poslední etapu oprav a následně na to zvýší svoji kategorii ze 3* na 4*.

V pátek, 24.11.2000 získala OREA spol. s r.o. na Pražském hradě umístění v první padesátce v celonárodním projektu Českých 100 nejlepších. Projekt pořádala agentura Comenius, pan-evropská společnost pro kulturu, vzdělání a vědecko-technickou spolupráci.
Autor: Redakce
Datum: 29. listopadu 2000

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz