Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

IBM představuje nové pojetí distribuce digitální hudby

IBM oznámila své inteligentní řešení digitální distribuce hudby pomocí mnoha klíčových funkcí včetně superdistribuce. Schopnost nového IBM Electronic Media Management System (EMSS), který bude dostupný v prvním čtvrtletí roku 2001, bude umožňovat autorizované peer-to-peer sdílení hudby či souborů ebooks, čímž vkládá IBM prodejcům a spotřebitelům do rukou schopnost předat soubory více adresátům.

Nové funkce EMSS jsou vyvolány okamžitou potřebou hudebního průmyslu po vytvoření komplexního řešení a obchodního modelu distribuce hudebních nahrávek pomocí Internetu, která se těší čím dál větší oblibě.

“Coby poskytovatel a propagátor e-business se IBM zaměřuje na rozvoj obchodu i v digitální podobě, která je nezbytná v době digitální distribuce zboží a služeb,” řekl Dick Anderson, generální manažer IBM Global Media and Entertainment. “Aby digitální distribuce uspěla i obchodně, musí být majitelé obsahu, o který se jedná (skladby, knihy) odměněni za svůj intelektuální majetek, musí ale mít přístup k technologiím, které jim umožní vytvořit nové obchodní modely. Schopnosti superdistribuce EMSS jsou navrženy přesně tak, aby splnily tyto klíčové požadavky.”

Nová verze EMSS by měla být k dostání v prvním čtvrtletí roku 2001 s následujícími funkcemi:
· Superdistribuce umožňující koncovým uživatelům zkomprimovat a odeslat soubory více adresátům v rámci distribučního řetězce (například přiložením skladby jako přílohy k emailu). Druhým rysem superdistribuce dle EMSS bude systém práv – uživatelé s vyššími právy budou moci vidět (slyšet) náhled souboru ještě před jeho zakoupením.
· Ostatní funkce pak zahrnují Geografická omezení umožňující definování obsahu dle regionů a Podporu PC přehrávačů, mezi které patří MusicMatch Jukebox a RealNetworks Real Jukebox.

Stručně o EMSS

EMSS je systém distribuce elektronických médií se zabudovaným systémem vlastnických práv, jenž lze použít na širokou škálu typů médií počínaje hudbou a audio obsahem. EMSS nabízí otevřenou architekturu, díky které je možné ovlivnit i audio kompresi, zašifrování, formátování, ochranu vodotiskem a propojení s jinými přehrávači na počítači. EMSS je součástí portfolia řešení IBM pro oblast digitálních médií, které nabízí pokročilá a výkonná řešení při vytváření, správě, zálohování a distribuci digitálních záznamů.
Autor: Redakce
Datum: 29. ledna 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz