Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Zoner zaregistroval více než 50 domén .eu

Poslední březnový víkend byl velice plodný pro zákazníky společnosti ZONER software, kteří jejím prostřednictvím žádali o registraci domény .EU. V tomto období jich totiž bylo aktivováno více než padesát.

Více než padesát nových domén v top level doméně .EU bylo aktivováno v průběhu posledního březnového víkendu pro klienty společnosti ZONER software. Zatímco od 3. března, kdy firma registrovala první doménu apetit.eu došlo k aktivaci pouhých dvou dalších domén, o víkendu od 25. do 26. března se počet registrovaných domén rychle zvýšil.

Hlavním důvodem prodlevy mezi okamžikem spuštěním registrace domén .EU a aktivací většího počtu domén pro zákazníky ZONERu je poměrně velká složitost registračního procesu.

"Celý registrační proces, rozdělený na několik fází, má svá pravidla. Jedním z pravidel sunrise period je i 40-ti denní 'neaktivní' období, které nastává po schválení nároku na doménové jméno. V tomto období mohou neúspěšní uchazeči podat protest a pokusit se v právním řízení získat doménu ve svůj prospěch. Pokud však žádný protest během 40 dnů podán není, nic nebrání sdružení EURid k aktivaci domény," píše se v tiskové zprávě společnosti.

Nyní se situace zřejmě změní. Otázkou ale zůstává, zda zájem o domény .EU bude takový, jaký se původně očekával. Vývoj tomu - alespoň prozatím - příliš neodpovídá.
Autor: David Kozák
Datum: 28. března 2006 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz