Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Návštěvnost českého Internetu v červenci znatelně poklesla

První prázdninový měsíc obvykle z hlediska vývoje návštěvnosti znamená zlom. Stejně tomu bylo i letos. Zatímco v červnu byla návštěvnost rekordní, v červenci došlo k poměrně razantnímu poklesu.

Prázdniny jsou z hlediska návštěvnosti českého Internetu pravidelným obdobím poklesu. Ani letos se na tomto stavu podle aktuálních výsledků průzkumu společnosti iAudit International nic nezměnilo. Celkový počet unikátních návštěvníků (UV, Unique Visitors) v červenci poklesl oproti rekordní červnové návštěvnosti o 12,64 % na 3.680.780. V poklesu, který ale trvá už několik měsíců, pokračovala také návštěvnost prostřednictvím českých ISP. V červenci konkrétně došlo k poklesu o 5,14 % na celkových 2.348.791 UV.


TOP5 beze změny

Jak už je dobrým zvykem, první pětice nejnavštěvovanějších serverů se už drahnou dobu nemění. To ale neznamená, že by čas od času nemohlo dojít ke změně pořadí. A to se právě stalo v červenci.

Pořadí na prvních dvou místech zůstalo shodné. Zvítězil opět portál Seznam s 2.241.498 návštěvníky. Druhou pozici "uhájili" zpravodajské Novinky, které navštívilo 1.131.528 návštěvníků. Na třetím a čtvrtém místě ale nastala změna. Ještě v červnu třetí portál Centrum.cz (969.367 UV) předstihl v červnu čtvrtý zpravodajský portál iDNES.cz (990.589 UV). Na pátém místě - jako už dlouho - je další portál, Atlas.cz s 850.444 návštěvníky.

Šesté místo si už také poměrně dlouho "drží" portál Tiscali. Návštěvnost tohoto serveru je však téměř poloviční ve srovnání s Atlas.cz, konkrétně 481.371 návštěvníků. Není tedy příliš pravděpodobné, že by v nejbližší době v první pětce došlo k výraznější změně.
Autor: David Kozák
Datum: 18. srpna 2004 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz