Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Uskutečněny první velké obchody na elektronickém tržišti Intelligo

Od 5. dubna, kdy byla spuštěna nová verze elektronického tržiště Intelligo pro business to business obchodování, bylo na tomto tržišti prostřednictvím služeb Výběrová řízení a Poptávky poptáno zboží v celkové hodnotě necelých sedm miliónů korun.

První výběrové řízení na Intelligu bylo vyhlášeno 3. května. Jednalo se o výběrové řízení na dodavatele armatur v hodnotě 500 000 Kč pro předního výrobce strojírenského a metalurgického sortimentu, které bylo ukončeno 9. května. Tohoto výběrového řízení se zúčastnilo 9 dodavatelů.

V přípravné fázi se nyní nachází několik dalších výběrových řízení. Jedná se např. o výběrové řízení na dodavatele výpočetní techniky v hodnotě cca 1 miliónu Kč pro jednoho z předních výrobců automobilů, výběrové řízení na chemikálie v hodnotě 19 miliónů Kč pro významného představitele chemického průmyslu či výběrové řízení na hutní materiál pro dalšího zástupce automobilového průmyslu ve statisícové hodnotě. První výběrové řízení v oblasti služeb je připravováno pro známou strojírenskou společnost a jedná se o služby tiskové.

Kromě výběrových řízení je na Intelligu vypisováno několik poptávek běžných kancelářských potřeb týdně. V těchto případech se jedná především o výběr zboží z katalogu nepřímého materiálu.

Zatím největší nákup prostřednictvím služby Poptávky byl uskutečněn akciovou společností Tatra Kopřivnice počátkem měsíce června. Poptáváno bylo zboží v hodnotě 162 000 Kč, přičemž odběrateli se při tomto konkrétním nákupu podařilo dosáhnout 16% úspory.

"S nabídkami obdrženými na naši poptávku jsme velice spokojeni. Již jsme učinili objednávku a budeme dále pokračovat v nákupu zboží prostřednictvím elektronického tržiště Intelligo, ať už formou poptávek nebo výběrových řízení," komentuje svou spokojenost Andrea Hyklová, ekonomka marketingu nákupu Tatra, a.s.

Výkonný ředitel B2B Centra Dalibor Wijas dodává: "Od spuštění rozšířené verze Intelliga v dubnu letošního roku se zaregistrovalo dalších téměř 100 zákazníků. Postupně vzrůstá zájem jednotlivých firem o vypsání výběrového řízení nebo aukce, a to především díky tomu, že v případě těchto služeb odběratel nemusí poptávat pouze nepřímý materiál, jako je tomu v případě služby Poptávky, ale Výběrová řízení či Aukce mohou být vypsány na libovolné zboží či služby."
Autor: Tisková zpráva
Datum: 15. června 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz