Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Kdo jsou čtenáři e-komerce.cz?

Včera byla na našem serveru ukončena velká čtenářská anketa, ve které měli návštěvníci e-komerce.cz možnost sdělit nám své názory a námitky na tento server. Kromě konstruktivních názorů, jsme se dozvěděli také zajímavé demografické údaji o našich návštěvnících. Výsledky potvrdily pozici serveru jako prestižního média pro odbornější část internetové populace. Velká většina čtenářů e-komerce.cz má vysokoškolské vzdělání, značné rozhodovací pravomoce ve své organizaci a vysoce nadprůměrný příjem.

Ve výsledcích ankety se projevilo zaměření e-komerce.cz na management ICT firem a společností jiného zaměření, které ICT technologie využívají, nebo hodlají využívat ve svém podnikání. 38% respondentů působí v IT branži, 14% v reklamě a marketingu, 7% v telekomunikacích a 4% ve finančním sektoru. 33%, respektive 30% se hlásí top managementu a střednímu managementu.

Graf: Profesní poziceVíce než tři čtvrtiny návštěvníků e-komerce.cz se v rámci své organizace účastní jednání o investicích. Při nich má 26% rozhodující hlas, 25% spolurozhodující a 27% poradní hlas.

Graf: Rozhodovací pravomoceVětšina návštěvníků e-komerce.cz (59%) má vysokoškolské vzdělání. Je to téměř třikrát větší podíl oproti obecné internetové populaci. 37% návštěvníků absolvovalo střední školu s maturitou, 4% absolvovaly vzdělání základní nebo střední bez maturity.

Graf: VzděláníMezi návštěvníky e-komerce.cz je oproti obecné internetové komunitě téměř 7x větší podíl osob s čistým měsíčním příjmem nad 20 tisíc Kč, konkrétně 42%.

Graf: Chystáte se v blízké době nakupovat na internetu?72% dotázaných připouští, že v blízké době uskuteční nákup na internetu.Autor: Redakce
Datum: 14. prosince 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz