Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

B2B řešení FotoStar přineslo růst 35 %

Společnost FotoStar s.r.o., největší poskytovatel fotografií v Česku, spustila on-line obchodní systém pro své významné obchodní partnery, kteří tak mohou využívat B2B aplikaci na nákup zboží a ušetřit čas i náklady spojené s realizací objednávek pomocí telefonu a faxu.

Jako základ pro B2B systém využila společnost ILIKETHIS! vlastní obchodní řešení ilikeSHOP, které upravila dle specifických požadavků klienta.
Zákazníci spol. FotoStar mají možnost prostřednictvím svých jedinečných účtů vstupovat do B2B obchodního systému a objednávat zde zboží. Všichni zákazníci jsou rozděleni do několika cenových kategorií, zároveň mají v aplikaci možnost kontrolovat stav svých neuhrazených faktur a kredit, za který mohou v obchodě provádět objednávky. Součástí systému je přehled věrnostních bodů a jejich následné využití v rámci objednání nejrůznějších dárků.

Celý B2B obchodní systém je propojen s interním informačním systémem, tak aby umožňoval on-line komunikaci a synchronizaci dat s interním informačním systémem společnosti FotoStar. V administračním rozhraní je možné kompletně kontrolovat chod celého systému.

Prvotním požadavkem klienta bylo zrychlení procesu objednávek a jeho automatizace. Proto se většina operací vytvářela s důrazem na tyto oblasti. Za první měsíc bylo ze zpětné analýzy zjištěno, že nárůst objednávek prostřednictvím internetu oproti dosavadnímu telefonickému a faxovému objednávání stoupl o 35%.

Aplikaci je dostupná na adrese: http://b2b.fotostar.cz. Klikem na ikonu DEMOVERZE je možné si celý systém vyzkoušet. V testovací verzi se zobrazují pouze velkoobchodní ceny a nebude možné dokončit objednávku.
Autor: Lukáš Petro
Datum: 1. prosince 2004 Profil autora  

Lukáš Petro Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz