Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

IBM posílo svůj náskok před konkurenty v oblasti databází

Podle respektované zprávy společnosti Gartner přešlo během minulého roku 1500 společností z databází Oracle na databáze IBM.

Společnost Gartner Dataquest zveřejnila svou pozorně sledovanou zprávu o podílech na trhu databází. Z jejích výsledků vyplývá, že IBM v roce 2002 dramaticky posílilo svůj náskok před nejbližším rivalem, společností Oracle, před kterou má v oblasti systémů pro správu databází 10procentní výhodu. Podle agentury Gartner Dataquest nyní IBM kontroluje 37 procent trhu, zatímco Oracle má 27procentní podíl.

V kategorii relačních databází, které jsou hlavním databázovým produktem společnosti Oracle, IBM poprvé překonalo Oracle v roce 2002 a nyní vede s dvouprocentním náskokem. Oracle se propadl z téměř 40procentního podílu na trhu v roce 2001 na 33,9 procent v roce 2002, zatímco IBM ve stejném období posílilo z 34 procent na 36,2 procenta. Tržby společnosti Oracle v oblasti distribuovaných výpočetních platforem založených na systémech Unix a Windows poklesly o 20,2 procenta.

Tyto údaje o podílu na trhu a skutečnost, že 1500 podniků loni přešlo z databází Oracle na databáze IBM, odrážejí úsilí IBM o udržení technologického prvenství před konkurencí.

Před pouhými několika týdny také agentura Gartner Dataquest uvedla, že IBM zaujalo vedoucí pozici v oblasti aplikačních serverů, softwaru pro podnikovou integraci a portálového softwaru. Divize IBM Software zažívá velice úspěšné období.
Autor: Redakce
Datum: 13. června 2003

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz