Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Američané to s mobilitou myslí opravdu vážně

Asi by Vás ani nenapadlo hledat na hlavním nádraží mezi telefoními budkami i přípojku na internet ke svému notebooku.. Ne tak američana...

Běžnou realitou se ve Spojených státech, tak jak ukazuje na obrázku společnost Ameritech Inc., staly automaty, ze kterých si běžná babička prostě nazavolá svým vnoučkům i když číslo své telefonní kreditky zná nazpaměť. V řadě telefonních automatů jsou běžně jeden či dva, které slouží mobilním uživatelům pro spojení s internetem či nasososání dat z firemního informačního systému a odeslání nahromaděných mailů ve svém přenosném zařízení.

Tedy možná to vypadá jako velice progresivní věc a dalo by se i říci, že ti američané jsou hold zase kus vepředu, ale v době mobilních GSM telefonů je již takové řešení minimálně předpotopní. Proč vyhledávat budky (které podle tvrzení jednoho z operátorů máme zanechat ptákum), když se připojíme pomocí mobilního telefonu, i když zatím jen rychlostí 9,6 kbps, zato však prakticky odkudkoliv.

Je na místě asi říci, že Státy, ač v jiných odvětvích velice rozvinuté, nepotkal boom GSM telefonie a věrni standardu NMT zatím nehodlají měnit.

Pro nás evropany, kde vlastní mobilní telefon každý student a dovolat se lze prakticky z každé vesnice, je budka s konektorem na notebook pravděpodobně neupotřebitelnou záležitostí, proto si ani ve svém Outlooku nenastavuji scheduler, abych zjistil, kdy takové zařízení dorazí i k nám (jinými slovy, o kolik že to přesně bychom zase byli pozadu).Autor: Martin Kuba
Datum: 17. ledna 2000 Profil autora  

Martin Kuba

Ředitel společnosti Clark NetProjekct s.r.o.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz