Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Nejvýš položený úsek D1 sleduje webová kamera

Informace o situaci na nejvýše položeném úseku dálnice D1 (kolem 96. kilometru) je od včerejška možné získat také prostřednictvím webové kamery umístěné na čerpací stanici AGIP.

Mnozí z vás ještě možná máte v živé paměti informace o problémech, které postihly řidiče, jedoucí po dálnici D1. Přívaly sněhu v kombinaci se špatně vybavenými kamiony několikrát vedly k úplnému zablokování této dopravní tepny. Zablokovaní řidiči přitom museli dlouhé hodiny čekat, až se počasí umoudří a silničářům se podaří dálnici zprůjezdnit.

Dálnice se díky těmto událostem samozřejmě dostala do centra pozornosti i těch, kteří po ní běžně nejezdí a problémy, které zde nejsou až tak výjimečné, je nezaujmou. Využít tohoto zájmu by samozřejmě chtěl každý. Podaří se to ale jen někomu. Jedním z těch "štastnějších" je společnost ADI International (obchodní značka Honeywell, spol. s r.o. - Security Products o.z.), která zprovoznila na střeše čerpací stanice AGIP v nejvýše položeném úseku dálnice (zhruba na 96. kilometru) ve směru na Prahu webovou kameru. Na internetovém serveru dopravni-situace.cz jsou tak k dispozici aktuální záběry dálnice D1, aktualizované každou minutu.

Záběry webových kamer (na serveru dopravni-situace.cz jsou k dispozici záběry z dalších devíti kamer umístěných po Brně) jsou dostupné nejen z počítačů, ale také z kapesních zařízení (na adrese pda.dopravni-situace.cz) a mobilních telefonů (wap.dopravni-situace.cz).
Autor: David Kozák
Datum: 6. ledna 2006 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

VZ
Nejvýš položený úsek D1?
06.01.2006 12:39