Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Sfinance.cz - server o financích od Seznamu

Portál Seznam opět potvrdil, že hodlá postupně se svými odbornými expandovat do všech lukrativních oblastí internetového trhu. Po Srealitách, Sautu, Smobilu, Sdovolené či stále ještě nedořešené Spráci totiž spustil server zaměřený na oblast financí - Sfinance.cz

Na odborné přílohy portálu Seznam si už většina uživatelů zvykla a vzala je na vědomí. I když je fakt, že povědomí o jednotlivých serverech není nijak velké - protože pro většinu návštěvníků je to pořád "jenom" Seznam. Mnohem důležitější je ale úplně něco jiného - reklamní potenciál odborných serverů, zejména zaměřených na oblasti, které jsou "masově" oblíbené. A k těm zcela bez diskuzí patří také finance.


Sfinance.cz ve spolupráci s Finance.EU

Server Sfinance.cz vstupuje na poměrně hodně zaplněný trh. Možná i proto se tentokrát Seznam rozhodl využít zkušeností partnera, konkrétně společnosti Finance.EU, která mimo jiné provozuje podobně zaměřené Finance.cz. Poměrně logický přitom je i zájem Finance.EU:

  1. Podle tiskové zprávy Seznamu je cílem projektu Sfinance.cz nabídnout praktické informace pro řešení problémů, s nimiž se běžný občan může setkat, címž by se měl od ostatních serverů lišit (nejsem zcela přesvědčen, zda to platí obecně, ale se serverem Finance.cz asi přímo kolidovat skutečně nebude).
  2. Proč se "nepřiživit" na možném (a řekněme si upřímně, že i velmi pravděpodobném) úspěchu nového projektu, když se ta možnost nabízí.


Sfinance.cz nabízí...

"Server (Sfinance.cz - pozn. aut.) vychází vstříc všem, kteří se potřebují poradit nebo se prakticky informovat o tom, jak například získat úvěr nebo naopak naložit se svými penězi," píše se v tiskové zprávě Seznamu. Co si pod tím máme představit? V sekcích věnovaných např. leasingu, penzím či investování by měl zájemce získat kompletní přehled o dané problematice, včetně různých kalkulátorů. K dispozici budou rovněž "portálové funkce", čili přehledně uspořádané odkazy na příslušné zákony či finanční instituce.

"Chtěli jsme uživatelům nabídnout svět financí na jednom místě a hlavně populární a přehlednou formou," komentoval cíle projektu Sfinance.cz jeho manažer Tomáš Búřil. Uvidíme, jak se to tandemu Seznam - Finance.EU podaří.

Autor: David Kozák
Datum: 18. června 2004 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz