Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Internetový obchod Kosmas.cz zvýšil obrat o 65%

Internetový obchod Kosmas.cz, který se specializuje především na prodej knih, dosáhl za první pololetí 2003 obratu 4,3 mil. Kč (bez DPH), což znamená nárůst o 65% oproti stejnému období roku 2002.

K růstu obratu kromě rozšiřování nabídky přispělo také posílení přílivu nových zákazníků. Těch obchodu za první pololetí přibylo o 95% více než v předchozím roce. Vedoucí obchodu Josef Žák k tomu dodává: "Potěšitelný byl především nadprůměrný příliv nových zákazníků v lednu a únoru, což jsou z hlediska prodeje obvykle "ospalejší" měsíce. Spatřujeme v tom jistou setrvačnost vánočních nákupů. Spolehlivým a včasným odbavením vánočních objednávek jsme získali velké množství nových spokojených zákazníků, kteří dali doporučení svým známým."

Obchodu se také osvědčují jeho doplňkové služby. Vedle e-mailového zpravodajství o novinkách v nabídce je to především přehled knih připravovaných k vydání. Návštěvník obchodu má možnost u knihy, která jej zajímá, zadat svou e-mailovou adresu. Na tu pak obdrží automatickou zprávu, jakmile kniha vyjde a je možno ji objednat. "Letos jsme zaznamenali mimořádně zvýšený zájem o tuto unikátní službu. Každý týden evidujeme 200-300 takto realizovaných záznamů.", doplňuje Josef Žák.

Nejprodávanějším titulem prvního pololetí se stala druhá část literární verze televizního sci-fi seriálu Červený trpaslík s podtitulem Lepší než život. Další kniha o hrdinech z Červeného trpaslíka s názvem Poslední člověk, která má vyjít v září, je mezi návštěvníky obchodu nejočekávanější knihou roku podle počtu zadaných záznamů.

Nejprodávanější tituly v obchodě Kosmas.cz za 1. pololetí 2003

1. Rob Grant, Doug Naylor: Červený trpaslík 2. - Lepší než život
2. Douglas Adams: Stopařův průvodce Galaxií 1.
3. Douglas Adams: Stopařův průvodce Galaxií 5. - Převážně neškodná
4. Douglas Adams: Stopařův průvodce Galaxií 3. - Život, vesmír a vůbec
5. Douglas Adams: Stopařův průvodce Galaxií 4. - Sbohem, a dík za ryby
6. Rob Grant, Doug Naylor: Červený trpaslík 1. - Nekonečno vítá ohleduplné řidiče
7. Paulo Coelho: Alchymista
8. Rob Grant, Doug Naylor: Stopařův průvodce Galaxií 2. - Restaurant na konci vesmíru
9. Petra Hůlová: Paměť mojí babičce
10. Eve Ensler: Vagina Monology


e-komerce.cz komentuje

Zajímavá tisková zpráva potvrzující, že prodeji knih se na internetu stále daří. Přehled nejprodávanějších knih však prozrazuje, že velkou část zákazníků internetového obchodu Kosmas.cz tvoří "lidé od počítačů". Tato skupina Stopařova průvodce po galaxii nebo Červeného trpaslíka miluje. Mezi lidmi neoddanými výpočetní technice se procento fandů tohoto žánru podstatně nižší. Lidé pracující denně s počítači a Internetem mají k nákupům na Internetu větší důvěru než ostatní. Otázka je, kdy se tento trend začně měnit? Snad se zavedením paušálního poplatku za přístup k Internetu?
Autor: Emil Čelustka
Datum: 21. července 2003 Profil autora  

Emil Čelustka

Redaktor serverů e-komerce.cz a světNotes.cz.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz