Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Na dovolenou přes internet - realita dneška

Pomalu ale jistě začne končit doba dovolených a okurková sezóna. Obchod a hlavně internet se vrátí do svých rychlých kolejí. Neslýcháte stále častěji takovýto rozhovor: "...byl jsem na báječný dovolený a nemělo to chybu..", "... a kde jsi to sehnal..", "...no přece na internetu...".

Výběr dovolených a rekreačních míst právě přes internet získává čím dál tím víc na oblibě. Tuto skutečnost mohou potvrdit cestovní kanceláře a agentury, který nezůstali opodál a aktivně na síti působí.

V takovémto krásném letním počasí nebudu ale podávat analýzy proč tomu tak a jak to funguje. Jen rád upozorním na internetový projekt, který je opravdu o dovelené a za dobré ceny!

Jedná se o projekt ADRIATICA.NET

Jde o chorvatskou turistickou kancelář na Internetu (www.adriatica.net), kterou v červnu 2000 začala provozovat chorvatská firma Emporion (www.emporion.hr), která podniká v oboru IT.

Když jsem projekt procházel musel jsem konstatovat, že se jedná o skutečný .NET a dle mého názoru situování do této domény není náhodou.

O rozsahu již napoví možnost komunikace a zobrazení stránek v osmi jazycích (samozřejmě nechybí čeština - jakožto cíl nejčastějších zákazníků Balkánu). Nabídka je přehledně strukturována v jednotném prostředí, ve které se uživatel může jednoduše pohybovat. Nejrozšířenější náplní jsou zde soukromá ubytování, která jsou zejména v Chorvatsku nejvyhledávanější. Nechybí ale i turistický průvodce a popisy oblastí.

Nejvíce mne zaujal systém vyhledávání. Pomocí zadaných kritérií jsem během chvilky měl nabídku více než 10 ubytování, které plně splňovali mé požadavky. Každá karta ubytovací jednotky disponuje řadou kvalitních fotek a úplných popisů (pro výběr jsem nepotřeboval víc). Pokud se partnerce například nelíbí barva obkladu v koupelně, lze jednoduše listovat jednotkami v daném objektu a tím doladit svá přání.

Když jsem absolvoval výběr, bál jsem se, že to co se mi líbilo čím dál víc, bude obsazené. Nicméně jednoduchý systém výběru volných termínů a 24 hodinové potvrzení rezervace bylo dokonalé. Druhý den jsem měl v poště zprávu, že mohu pouze doplnit objednací údaje a zaplatit. Platbu lze provést standardně v zabezpečeném prostředí platební kartou, nebo převodem z banky. Zákazník má také možnost vybrat si rozsah úhrady (záloha, celá částka, část hotově atd.). Musím bohužel přiznat, že při pohledu na poplatek nezmíněné banky za převod v EURu jsem lehce zbledl, ale Komerční banku chorvatský obchodník neovlivní.

Mimo jiné musím uznat, že ceny za ubytování jsou velice dobré i ve velmi kvalitních kategoriích (např. okolo 18 EUR / den / osoba za *** apartmá)

Objednávka proběhla naprosto hladce včetně platby, hned po registraci platby jsem obdržel elektronicky voucher s kompletními údaji, který duplicitně došel také obyčejnou poštou řádně potvrzen. Vše bylo provedeno v jednotném stylovém duchu grafiky ADRIATICA.NET (velice příjemné).

Mimo jiné jsem se rozhodl vyzkoušet reakce zákaznického servisu a vznášel jsem dotazy na různé drobnosti (jak tvrdá je postel, z čeho je povlečení, zda jsou tam kastrůlky atd.). Vždy mi bylo s díky odpovězeno do druhého dne. Opravdu mne zarazilo, když mi jednoho dne zazvonil mobil a zaměstnankyně call centra v Chorvatsku se mnou chtěla dořešit problém občasného vracení kopie e-mailu s odpovědí na mé dotazy.

Stránky uvádějí, že tento rok zajistili dovolenou 11 178 spokojeným zákazníků. A já jsem mezi nimi (doufám, že mé nadšení neutichne až budu ubytován). Čeští uživatelé často narazili na tuto nabídku aktivní reklamou na Seznamu.CZ

Opravdu klobouk dolů. Nezbývá než si přát čím dál více takovýchto projektů. A abych nezapomněl také dobré počasí na dovolenou.
Autor: Jan Pleyer
Datum: 16. srpna 2001 Profil autora  

Jan Pleyer

Marketingový pracovník a konzultant v oblasti e-byznysu. Zabývá se oblastí public relation internetových projektů.
V současné době působí v e-aukce.com


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Tomáš Drahokoupil
adriatica.net
16.08.2001 17:21
Jiří Brázda
CK na Internetu
17.08.2001 16:49
Jan Pleyer
komunikace v dobré češtině
23.08.2001 12:35
Jan Pleyer
platit předem není úplně pravda
23.08.2001 12:41