Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Východní Evropa bude tahounem růstu uživatelů Internetu

Množství uživatelů Internetu bude v Evropě dosahovat na konci letošního roku 196,2 milionů. Oproti roku 2002 tak vzroste o 20,5 milionu, uvádí zpráva „Evropa Online: Přístup, demografie& využití“, kterou uveřejnil eMarketer.com.

Ačkoli západní Evropa má mnohem širší uživatelskou základnu, co se uživatelů Internetu týče, brzy ale bude předstižena nárůstem v počtu uživatelů na východě starého kontinentu. Podle zmíněnné zprávy vzroste počet uživatelů na východě Evropy z 41,2 milionu v roce 2003 na 62 milionů v roce 2006. V západní Evropě již nárůst nepokračuje tak masívním tempem a vykazuje zvolňující tendenci. Naskýtá se dokonce otázka, zda je zde vůbec možné dosáhnout stejné penetrace uživatelů jako v USA.

Podle dalších zjištění studie Europe Online report poroste ochota lidí utrácet peníze za přístup k Internetu. V letech 2002 až 2006 průměrná útrata za přístup k Internetu na západě Evropy každoročně vzroste v průměru o 6,8 %. Na východě Evropy tento růst bude činit 18,1 %.

Průzkum uvádí, že 85 procent uživatelů Internetu spadá do věkové skupiny 15 až 24 let. Ve věku nad 55 let je uživatelem Internetu každý 21. člověk ze sta.
Studie Evropa Online dále uvádí, že Italové vedou v Evropě v počtu předplatitelů mobilních telefonů. Ze sta obyvatel zde připadá mobil na 83,9 občanů Itálie, což je téměř dvakrát více ve srovnání s průměrem celé Evropy (43,8%)

Holanďané a Švédové jsou zase lídři ve využívání širokopásmového Internetu, který má v těchto zemích 11% procent obyvatel. Následují obyvatelé Německa, Španělska, Francie a Velké Británie.
Autor: Leoš Prušvic
Datum: 5. března 2003 Profil autora  

Leoš Prušvic

Výkonný ředitel APEK
Publicista


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz