Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Raiffeisenbank zavádí novinku v segmentu internetového bankovnictví

Raiffeisenbank nově umožňuje "podepisovat" platební příkazy a žádosti v internetovém bankovnictví prostřednictvím SMS. Obsluha účtu se tak dále usnadňuje a dává klientům vyšší flexibilitu v zabezpečení služby.

Platební příkazy a žádosti podané v rámci internetového bankovnictví Raiffeisenbank bylo dosud možné "podepsat" výhradně pomocí podpisového certifikátu banky, tedy způsobem, který je v některých případech mohl znatelně omezovat. Proto v těchto dnech banka přišla s variantním řešením - "podpisem" prostřednictvím jednorázového SMS kódu.

Jak takový způsob podepisování funguje? V okamžiku, kdy klient zadá transakci, kterou je nutné potvrdit, obdrží na svůj telefon SMS zprávu, která bude obsahovat jedinečný kód. Ten poté přepíše do příslušného políčka formuláře internetového bankovnictví a tím příkaz podepíše.

Nové řešení je pro klienty přínosné především tím, že na rozdíl od podpisového certifikátu, který je nutné nainstalovat do počítače, z něhož je transakce zadávána, je možné SMS kód využít třeba i v internetové kavárně. Klient se přitom nemusí bát zneužití - kód je generován pouze pro konkrétní transakci a není proto možné jeho prostřednictvím potvrdit žádný jiný příkaz. Navíc není třeba - tak jako u certifikátu - prodlužovat jeho platnost.

SMS kód je možné používat paralelně se stávajícím podpisovým certifikátem. Za používání kódu klienti podle informací banky neplatí.
Autor: David Kozák
Datum: 13. dubna 2005 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Eduard Hlava
eBanka
13.04.2005 09:34
Pavel Kout
ČSOB
13.04.2005 11:25
David Kozák
PR článek
13.04.2005 17:01