Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Tentokrát první Eurotel

Počátkem ledna byl zahájen provoz WAP stránky firmy Samba Digital Media pro české uživatele, tentokrát ve spolupráci s Eurotelem. Radiomobil ani Český Mobil WAP protokol zatím nepodporují.

Je to jedna z prvních vlašťovek pokračující v revoluci kterou začátkem roku zahájil Mobil Server. Dosud WAP verze svých aplikací vytvářely pouze servery informačního nebo zábavního charakteru.

Pro ty z vás kterým WAP nic neříká pouze vysvětlím, že se jedná o způsob jak dostat internetové stránky do mobilních telefonů. Pro zájemce doporučuji navštívit www.wapserver.cz . Samba nabízí na své WAP způsobilé stránce informace o firmě, službách a kontaktních číslech. Pro jejich využití musíte splnit pouze dvě podmínky: být klientem Eurotelu a mít Nokii 7110 (popř.jiný WAP telefon).

Pro Evropu je rozvoj WAP obzvláště důležitý, jelikož dává starému kontinentu aspoň nějakou šanci dohnat náskok USA v internetových technologiích. Dokládají to průzkumy Forester Research podle kterých například v Itálii připadá 5 mobilních telefonů na jedno internet-způsobilé PC. Rovněž 9 z 10 manažerů zodpovídajících za internetovou strategii svých firem předpokládá zahájení WAP stránek v blízké budoucnosti.

Je to velká šance i pro ČR, jelikož v rozvoji mobilních telekomunikací máme skutečně být na co hrdí a nemusíme pouze jako obvykle ostatní dohánět. Takže bude zajímavé sledovat co pro nás chystají naši operátoři a doufejme, že těch vlašťovek bude čím dál víc.

Technologie WAP se zatím nacházi ve svém “Pampers” stadiu se všemi dětskými nemocemi které k tomu patří. O její konkrétní aplikaci se zatím vedou spory v odborných kruzích, zatímco mnohé firmy si lámou hlavu nad jejím nejlepším komerčním využitím. Já osobně věřím, že je to jedna z technologických novinek o které ještě uslyšíme a samozřejmě vás o vývoji budeme informovat.Autor: Ľubica Domanová
Datum: 2. února 2000 Profil autora  

Ľubica Domanová

Zakladatelka české pobočky Ashburn International
Business Development Director Ashburn International
Poradce pro oblast internetového podnikání


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz