Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Newsletter 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Česká spořitelna umožňuje bezpečné platby kartou na internetu

Platit kartou za zboží v internetovém obchodě je nyní bezpečnější. Česká spořitelna v srpnu zavedla novou službu Platby kartou na internetu (3D-Secure), která klientům umožňuje bezpečně platit kartou na internetu.

Co je to 3D-Secure?

Řešení 3D-Secure představuje standardizovaný proces placení a akceptace karet na internetu, které je podporované kartovými asociacemi Visa a MasterCard. Do průběhu transakce jsou zahrnuty čtyři subjekty: držitel karty, vydavatelská banka držitele karty, internetový obchod a zpracovatelská banka internetového obchodu.

Zásadní rozdíl oproti současnému způsobu plateb kartou na internetu je, že v tomto případě držitel karty zadává údaje o kartě přímo zpracovatelské bance internetového obchodníka. Internetový obchod tedy nedisponuje číslem platební karty zákazníka. Údaje o kartě jsou posílány v zašifrované podobě, čímž je odstraněna možnost zneužití platební karty na internetu.


Jak platba kartou na internetu probíhá?

Zákazník - držitel karty - si vybere zboží u internetového obchodníka a zvolí si způsob platby kartou. Jakmile klikne na tlačítko "zaplatit", je přesměrován na vydavatelskou banku internetového obchodu. Údaje o platební kartě vyplní do zabezpečeného formuláře banky. Po zadání informací o platební kartě stiskne tlačítko "potvrdit". O výsledku transakce obdrží držitel karty od zpracovatelské banky internetového obchodu okamžitě zprávu. Poté je přesměrován zpět na stránky internetového obchodu. Vypadá to složitě? Nikoliv. Platit kartou po internetu přes 3D-Secure je rychlé a velmi jednoduché.


Jak klient pozná bezpečný internetový obchod?

Bezpečný internetový obchod identifikuje klient podle log Verified by Visa (kartové asociace Visa) a SecureCode (kartové asociace MasterCard). Tato loga má obchodník poskytující platby kartou na platformě 3D-Secure, uvedena na svých stránkách.Výhody, které řešení 3D-Secure přináší

Řešení "Bezpečné platby kartou na internetu" České spořitelny přináší výhody jak internetovému obchodníkovi, tak zákazníkovi. Na rozdíl od dobírky je placení kartou na internetu bez poplatku. Bezpečný a jednoduchý způsob platby přinese internetovému obchodníkovi nejen zvýšení důvěry zákazníků, ale také nárůst počtu transakcí a obratu. Česká spořitelna nabízí akceptaci všech nejvýznamnějších druhů karet: Visa Electron, Visa a Maestro, MasterCard. České banky však většinou umožňují používání pouze embosovaných (reliéfních) karet – tedy nikoli elektronické karty Visa Electron a Maestro. Úspěšnost transakce tedy závisí na tom, zda má karta povolené použití pro platby na internetu. Česká spořitelna se rozhodla podporovat bezpečné placení kartou na internetu, proto zavedení a používání této služby nabízí obchodníkům zdarma. Více informací o této službě naleznete ZDE.
Autor: PR článek
Datum: 7. října 2004 Profil autora  

PR článek Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz