Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Nokia a Wapové hry

Společnost Nokia dodala finskému mobilnímu provozovateli Radiolinja nejnovější mobilní zábavní služby, které mu umožní poskytovat hry na bázi WAP uživatelům mobilních telefonů. Dále Nokia a Eidos plc, jeden z vedoucích vydavatelů a poskytovatelů zábavního softwaru na světě (mj. Tomb Raider), dnes oznámily spolupráci v oblasti mobilních her.

Mobilní zábavní služby Nokia představují předem integrované řešení pro provozovatele sítí a poskytovatele služeb, které lze jednoduše zprovoznit. Toto řešení zahrnuje hry, platformu, podporu, služby typu server hosting a vývojový program. Vývojoví odborníci herních aplikací a poskytovatelé on-line obsahu mohou pomocí těchto mobilních zábavních služeb vytvářet interaktivní zábavu pro mobilní zařízení, která podporují protokol WAP, a provozovatelé mobilních sítí mohou zase prostřednictvím platformy společnosti Nokia nabízet svým zákazníkům širokou škálu nových a komplexních služeb s přidanou hodnotou.

“Zvolili jsme mobilní zábavní služby společnosti Nokia, protože nabízejí funkční a úsporné řešení end-to-end, které umožní rychlé nastavení a spuštění atraktivních služeb pro naše zákazníky,” řekla Laura Santasalová, viceprezidentka divize Personal Communications společnosti Radiolinja.

“Tato nejmodernější služba umožní účastníkům sítě Radiolinja bavit se nejnovějšími interaktivními hrami přímo na síti,” řekl Petteri Putkiranta, ředitel divize Mobile Internet Applications společnosti Nokia Networks. “Mezi našimi vývojáři jsou tisícovky pracovníků, kteří vytvářejí zábavné a atraktivní herní aplikace pro mobilní prostředí.”

Nokia a Eidos budou poskytovat interaktivní zábavu pro WAPující telefony

Společnosti Nokia a Eidos plc, jeden z vedoucích vydavatelů a poskytovatelů zábavního softwaru na světě, dnes oznámily spolupráci v oblasti mobilních her. V rámci této dohody vyvine během příštích dvou let společnost Eidos hry pro mobilní telefony podporující protokol WAP (Wireless Application Protocol - bezdrátový aplikační protokol) na základě nových i stávajících licenčních smluv. První hra společnosti Eidos nazvaná Gangsteři (Gangsters) se na trh dostane v první polovině roku 2001. Hry budou spotřebitelům nabízeny prostřednictvím operátorů bezdrátových sítí.

"Společnost Nokia věří, že mobilita přinese on-line zábavě nevídanou hodnotu, která pro vydavatele her, k nimž patří i společnost Eidos, bude znamenat obrovský obchodní potenciál. Společnost Datamonitor například nedávno provedla odhad, podle něhož budou v roce 2005 hrát na svých telefonech mobilní hry čtyři z pěti uživatelů mobilních telefonů. Z hlediska výnosů jde o objem obchodování v řádu miliard dolarů. WAP (bezdrátový aplikační protokol) se rychle stal široce uznávaným standardem v oblasti služeb mobilního Internetu a mobilních telefonů, a je tak ideálním nástrojem, pomocí něhož lze široký výběr nových služeb v oblasti mobilních her propagovat," řekl Graham Stafford, Senior Manager, Business Development ve společnosti Nokia.
Autor: Redakce
Datum: 22. února 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz