Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Newsletter 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Daně z příjmů přilákaly rekordní počet podnikatelů na internet

Oficiální portál pro podnikatele BusinessInfo.cz se může pochlubit další rekordní návštěvností. V únoru zaznamenal téměř 170 tisíc návštěv, což je zhruba pětkrát více, než ve stejném období roku 2005. Podnikatele v únoru a březnu lákají zejména informace o daních z příjmů.

Formulář lze vyplnit v bezplatné aplikaci 602XML Filler, která umožňuje pohodlné online i offline vyplňování, přesný tisk i převod do PDF.

"O tento formulář mají naši uživatelé veliký zájem. Již na začátku roku se na něj dotazovali, a proto jsem rád, že se i přes drobné komplikace na portálu BusinessInfo.cz objevil,"
říká Ivan Svoboda, koordinátor projektu BusinessInfo.cz.

Kromě daně z příjmu mohou podnikatelé využít i další formuláře. V aplikaci Interaktivní formuláře je k dispozici například žádost o výpis z rejstříku trestů, Přiznání k dani z přidané hodnoty, Ohlášení živnosti či Přiznání k dani z nemovitosti. "Máme v plánu doplnit aplikaci i o další formuláře, některé jsou dokonce již připravené, pouze čekáme na garanci příslušných úřadů. Nechceme na portálu umisťovat formuláře, které garanci nemají. Věřím, že příslušné úřady vyslyší přání podnikatelů a připravené formuláře odsouhlasí," doplňuje Svoboda.
Portál BusinessInfo.cz patří k portálům, které se snaží o maximální přístupnost stránek. "Při veškerých úpravách myslíme na postižené spoluobčany. I mezi nimi jsou podnikatelé a internet je pro ně mnohdy nejdůležitějším komunikačním prostředkem. Tento postup se nám vyplatil, protože dodržování pravidel o přístupnosti webu se výrazně odráží v rostoucí návštěvnosti," říká Radek Ježdík, člen projektového týmu portálu. Oproti únoru minulého roku, kdy ještě portál neodpovídal pravidlům o přístupnosti webu, se za rok návštěvnost zvýšila na zhruba pětinásobek.

Portál BusinessInfo.cz je oficiálním zdrojem informací pro podnikatele. Gestorem projektu je Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO), koordinací a realizací je pověřena národní proexportní agentura CzechTrade, příspěvková organizace MPO.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 22. března 2006

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz