Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Daňové přiznání je možné podat i elektronicky

Ministerstvo informatiky ve spolupráci s vývojáři ekonomického softwaru rozšířilo nabídku služeb Portálu veřejné správy o elektronická daňová přiznání k dani z přidané hodnoty, k dani z příjmu, k dani silniční a k dani z nemovitostí.

Na tento okamžik jsme dlouho čekali. Ministerstvo informatiky rozšířilo nabídku Portálu veřejné správy o elektronická daňová přiznání k dani z přidané hodnoty, k dani z příjmu, k dani silniční a k dani z nemovitostí. Daňová přiznání tak podnikatelé mohou podávat prostřednictvím stejného počítačového programu, který jim už od loňského roku umožňuje elektronicky zasílat důchodové listy zaměstnanců, přihlášky a odhlášky k nemocenskému pojištění a povinné údaje do statistiky o pohybu zboží uvnitř Evropské unie.

Software, který umožňuje komunikovat s Portálem veřejné správy, v současné době nabízí téměř 200 firem.

Jak uvádí ministryně informatiky Dana Bérová: "Transakční část Portálu veřejné správy, přes kterou podnikatelé státu elektronicky zasílají různé formuláře, je to, co Portál nejvíce odlišuje od ostatních webů. Připravena je už další novinka, elektronický přehled o příjmech a výdajích, který povinně České správě sociálního zabezpečení odevzdávají osoby samostatně výdělečně činné."

Výhodou transakční části Portálu veřejné správy je, že pro různé úkony - komunikaci s Českou správou sociálního zabezpečení, Generálním ředitelstvím cel nebo daňovou správou Ministerstva financí - nabízí jednotné prostředí. K využívání transakční části Portálu veřejné správy bylo k dnešnímu dni zaregistrováno 43 021 organizací a firem. V roce 2005 zpracoval Portál veřejné správy 362 420 podání, která dohromady obsahovala více než 6 milionů formulářů v elektronické podobě. Jen za první dva měsíce tohoto roku zaznamenal Portál už 103 882 podání s několika stovkami tisíc elektronických formulářů.
Autor: David Kozák
Datum: 1. března 2006 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz